E-mail’le gelen faturalara dikkat!

E-mail’le gelen faturalara dikkat!

E-mail’le gelen faturalara dikkat!Hacker’ler yeni bir yöntem geliştirdi. Tuzağına düşürmek istedikleri kişilerin banka hesap bilgilerini ele geçirmek için son dönemde yeni bir yöntem kullanmaya başladılar. Kişilerin e-mail adreslerine e-fatura göndererek tuzak hazırlıyorlar.

TÜBİTAK, bu tür dolandırıcılıklara karşı vatandaşları e-mail adreslerine gelen telefon ve internet faturaları konusunda uyardı. Temmuz ayı içinde elektronik fatura şeklindeki sahte email’lerle yapılan saldırılarda artış yaşandı.

Link Tıklandığında Devreye Giriyor

Bu tür hacleme şeklinde TTNet faturası görünümünde virüs içeren e-postalar daha çok kullanılıyor. Fatura tıklandığında virüs bilgisayara yükleniyor. Virüs elektronik bankacılık hesap bilgilerini ele geçiriyor. Bu şekilde banka hesapları boşaltılıyor. TÜBİTAK BİLGEM uzmanlarının analizinde, DefRef adı verilen fatura zararlı yazılımlarına karşı vatandaşlar uyarıldı. Buna göre, kullanıcılara e-fatura şeklinde tuzak e-postalar gönderiliyor. Eposta’daki fatura linkine tıklandığı zaman da zararlı yazılım indiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ