Erken evlenene faizsiz 10 bin lira kredi

Erken evlenene faizsiz 10 bin lira kredi

erken-evlenenlere-faizsiz-ceyiz-kredisi-1Hükümet erken evliliği teşvik etmek için düğmeye bastı. Düşük gelirli 25 yaşın altındaki çiftlere “sıfır faizli evlilik kredisi” verilecek. Aranan şartlara uyan gençlere verilecek kredi tutarı en fazla 10 bin lira olacak, geri ödeme kolaylığı da sağlanacak

Evlenene faizsiz 10 bin lira kredi

Evlilik hazırlığı yapanlara müjde! Erken evliliği teşvik etmek amacıyla ihtiyaç sahibi 25 yaşın altındaki çiftlere faizsiz düğün kredisi verilecek. Daha önce gündeme gelen sıfır faizli kredi için detaylar da netleşti. Edinilen bilgiye göre; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında yürütülen ‘evliliğe finansal destek’ çalışmasında sona gelindi. 25 yaşın altında evlilik hazırlığı yapanlara verilecek olan sıfır faizli kredi için bankalarla gerekli görüşmeler tamamlandı. Başbakanlık bünyesinde süren çalışma, gençlerin maddi sıkıntılar yüzünden evlenememesinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Gelire Göre Belirlenecek 

Evliliğe finansal destek çalışmasına göre; 25 yaşın altındaki çiftlerin kredi alabilmesi için mesleki durumları, aylık gelirleri ve aile kaynaklı varlıkları dikkate alınacak. En fazla 10 bin lira olacak kredi tutarının; vadesi bir yıl ödemesiz, toplamda dört yıl olarak uygulanması öngörülüyor. Ancak yeni evlenen çiftlerin çocuk sahibi olmaları halinde taksitleri bir yıl süreyle ertelenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. naim telli dedi ki:

    bu evlilik kredisi ne zaman yoruluge giricek hangi bankadan alablicez bilgi verirseniz sevinirim

BİR YORUM YAZ