HGS Kartı/Etiketi Almak İçin Gerekli Belgeler

HGS Kartı/Etiketi Almak İçin Gerekli Belgeler

Hızlı Geçiş Sistemi HGS 17 Eylülden itibaren kullanıma başlasa da kullanımı henüz yaygınlaşmadı. HGS etiketi katı alımı henüz istenilen hedefe ulaşmasa da zamanla yerine oturacak gibi görünüyor. Çünkü 1 Ocaktan itibaren KGS kartlarının kullanılmaması üzerine HGS zorunlu hale gelecek. O nedenle son günlere kalamadan HGS kart almak için PTT merkez ve şubelerine gitmek de yarar var. HGS kartı almak için PTT şubelerine başvurulduğu zaman hangi belgeler isteniyor. 

Öncelikle HGS almak için PTT’ye gittiğinizde: “Ruhsat ve Kimlik” götürmeniz gerekiyor. Çünkü HGS kart ve etiketleri aracınızın plakasına kayıtlı olarak veriliyor. Ruhsat sahibinin HGS‘yi alması isteniyor. PTT şubelerinde ruhsat ve kimlik sahibinin uyuşmaması durumunda sıkıntı çıktığını söyleyenler var. HGS kart ve etiketini ruhsat sahibine verileceğini söyleyenlere işlemi kendinizin yapacağını belirtin. Biliyoruz ki çoğu sürücü aracını babasının, eşinin, üzerine kaydettiriyor. O nedenle işlemi yapmak için kimlik ve ruhsat yeterli.

HGS Etiketi Nasıl Yapıştırılır? 

HGS etiketinin üzerinde sarı ve beyaz olmak üzere iki kısım var. Bunlardan sarı kısmını aracın camına yapıştırılacak. Beyaz kısım da ruhsata yapıştırılacak. Böylece kullanımını rahatlıkla yapabileceksiniz.

HGS nereden yüklenir?

PTT-HGS satış ve dolum noktalarında ve Türkiye genelindeki 4000′den fazla PTT noktasından satın alınabilecek ve aynı şekilde buralardan para yüklenebilecek. Sistemin en büyük avantajlarından biri de vatandaşların HGS kartlarını benzin istasyonları, marketler hatta bakkalarda bile doldurulabilecek olması.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ