Kızılay’ın kurban fiyatları!

Kızılay’ın kurban fiyatları!

kızılay_vekaletle_kurban1Türk Kızılay’ı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı dolayısıyla kampanya düzenledi. ‘Kurban bereketi yıl boyu sürsün’ kampanyası bu yılda büyük ilgi gördü. Kızılay güvenilir markasıyla ekonomik fiyatlarla vatandaşlara kurban seçiminde alternatif olmaya devam ediyor. Kızılay’ın Kurban fiyatları yurtiçi ve yurtdışı farklı olarak açıklandı. Kızılay’ın kurban fiyatları ne kadar?

İşte Kızılay’ın kurban fiyatları

Kurban Bayramına bir hafta kala milyonlarca Müslüman üzerine farz olan kurban ibadetini yerine getirmek için hazırlıklara başladı. Vatandaşlar kurbanlık almak için piyasa araştırması yapıyor. Ancak kurban kestirip dağıtmakla uğraşacak gücü zamanı olmayanlar, yurt dışında olanlar, kestiği kurbanın tamamını ihtiyaç sahiplerine dağıtmak isteyenlerin imdadına yine Türk Kızılayı yetişiyor. Kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bu yıl da kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Kurban fiyatı da yurtiçi için 575 lira, yurtdışı için ise 300 lira olarak belirlendi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, düzenlediği basın toplantısında, Kurban Bayramı dolayısıyla bu yıl da kampanya düzenledik. Kurban fiyatını da yurtiçi için 575 lira, yurtdışı için ise 300 lira olarak belirledik. Kesilen kurban etleri kavurma olarak konserve edilerek yıl boyu muhtaçlara dağıtılacak. Türk Kızılayı Türkiye’de kurban etlerinin İslami ve insani kaideler gözetilerek en uygun şekilde kesip, hak sahiplerine ulaştırıyor. kâr amacı gütmeden yaptığı bu işin hizmet bedellerini kendi öz kaynaklarımızdan karşılıyoruz. Kurbanlıklar noter huzurunda vekalet yoluyla kesilecek kurbanlıkların etleri, Et ve Süt Kurumu kombinalarında pişirilerek kavurma haline getirilecek, 800 gramlık konserveler halinde dağıtılacak.

Genel Başkan Lütfi Akar, “Kurbanı bağış olarak göremeyiz, bu bir ibadettir. İslami usullere uygun olarak hayvanın kesilmesi ve kanının da mutlaka akıtılması gerekmektedir. Türk Kızılayı, kurbanlıkların etlerini Türkiye dışında Somali, Etiyopya, Bangladeş, Kenya, Pakistan, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’te dağıtacak. Genel Başkan Lütfi Akar, Saraybosna’da et dağıtımına bizzat katılacak. Konserve şeklinde hazırlanan kurban etlerinin 18 ay raf ömrü olduğunu ve yılboyu dağıtılacağını belirterek, yurtdışında konserve yapma imkanının olmaması nedeniyle orada dağıtılacak etlerin kavurma haline getirilmeden, hijyenik kutular içerisinde dağıtılacağını ifade etti.

Kesimler Et Ve Süt Kurumu Kombinalarında Olacak 

Türk Kızılayı  bağışçılardan aldıkları vekaletle dini kurallara uygun olarak kestirdikleri kurbanları, hijyenik koşullarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Vekalet verilerek yapılan kurban bağışlarının her evresi kurbanı veren kişi tarafından takip edilebiliyor. Kurban kesimleri veteriner hekim, noter, din görevlisi, kurum personelleri eşliğinde, vekalet verilen bağışçının ismi okunarak Et ve Süt Kurumu kombinalarında yapılacak. Kesimler gerçekleştikçe, bağışçılara SMS ile bilgi verilecek. Kesilen kurbanlar hijyenik ortamlarda kavurma haline getirilip, yurt içi ve yurt dışındaki muhtaçlara dağıtılacak. Şubelerimiz bağışçılarımıza kurbanlarından tadımlık olarak 800 gramlık kavurma, kesim görüntülerini içeren CD ve teşekkür belgesi gönderecek.

Akar, Türk Kızılayı’na kurban bağışı yapmak isteyenlerin kurban bedelinin tüm Kızılay şubelerine ödemesi, tüm bankalardaki Kızılay hesabına yatırmaları gerektiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı’na 7 hisse kurban bağışında bulundu. Erdoğan Pakistan, Saraybosna ve Yurtiçinde kesilmek üzere 7 hisse kurban bağışında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ