Kurban Bayramında ceza evlerine açık görüş imkanı

Kurban Bayramında ceza evlerine açık görüş imkanı

Bayramda ceza evlerine açık görüş imkanıKurban Bayramında cezaevlerinde açık görüş yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kapalı ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülere Kurban Bayramı nedeniyle belirlenen gün ve sürelerde açık görüş uygulanacak. Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler, Kurban Bayramı süresince açık görüş yapabilecekler. Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin birinci dereceden yakınları açık görüşe girebilecek.

Kurban Bayramında açık görüş yapacak olan hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle sadece anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle görüşecekler.

Cezaevlerinde hükümlü ve tutuklu bulunan yakınıyla görüşmek isteyen kişilerin, akrabalık durumlarını nüfus idarelerinden veya ilgili konsolosluklardan verilen resmî belgeler ile ispatlamaları gereklidir.

Ancak; anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşi olmayan hükümlü ve tutukluların, üçüncü dereceye kadar olan akrabalarından en çok üç kişiyle, önceden cezaevi müdürlüğüne haber verilmesi ve belgelendirilmesi kaydıyla görüşme yapmalarına da imkan tanınacaktır. Ancak; bu fıkra hükmü, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlüler hakkında uygulanmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ