Sömestrde öğretmen ve öğrencilere umre müjdesi

Sömestrde öğretmen ve öğrencilere umre müjdesi

somestr_tatilinde_umre_basvurulariDiyanet İşleri Başkanlığı’nın öğretmen ve öğrencileri ekonomik şartlarda umreye göndermek için duyuru yayımladı.  

Diyanet’in 2013 Yılı Sömestri Tatili döneminde düzenleyeceği Umre Organizasyonunun detayları belli oldu. Avantajlı umre turundan öğretmen, öğrenci ve veliler yararlanabilecek. Program 5 gün veya gece Mekke, 5 gün veya gece Medine konaklamalı olacak. Sömestr tatili umre programına katılmak isteyenler 27 Aralık Cuma günü başvuru yapabilecek. 10 günlük umre programına katılacak öğrencilerde yaş sınırı 13-27 yaş olarak belirlenmiş.

Organizasyona katılmak isteyen öğretmen ve veliler de, 27 Aralık 2013-4 Ocak 2013 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Başvurular belirtilen tarihler arasında il ve ilçe müftülükleriyle http://hac.diyanet.gov.tr/ internet adresine online yapılabilecek. Umre ziyareti 24-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kutsal topraklara gidebilecek öğretmen, öğrenci ve veliler, 3-7 Şubat tarihleri arasında Türkiye’ye dönüş yapacak. Sömestr umre fiyatları şöyle açıklandı. Öğrenciler için iki kişilik odaların 795, üç kişilik odalar 760 avro, öğretmen ve veliler için de iki kişilik odalar 875, üç kişilik odalar da 850 avro olarak ücretlendiriliyor. Diyanet’in 2013 Yılı Sömestri Tatili Umre programının detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ