THY, 400 bin askeri ücretsiz uçuracak

THY, 400 bin askeri ücretsiz uçuracak

Türk Hava Yolları (THY) askerlerimize büyük bir müjde verdi. Bundan böyle vatani görevlerini ifa etmek üzere yolculuk yapan askerler gidecekleri her yere ücretsiz taşınacak. Vatani görevini yapmakta olan askeri THY hiçbir bedel ödemeden istedikleri noktaya ulaştıracak.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, henüz daha detaylı bilgi vermedi. Ancak önümüzdeki günlerde projenin detaylarını açıklanacağını, proje kapsamında 350-400 bin askerin ücretsiz taşınacağını açıkladı.

Hamdi Topçu, Atatürk Havalimanı’nda İç Hatlar Yeni CIP Salonu’nda inceleme yaptığı sırada, Milli Savunma Bakanlığı ile ortaklaşa çalışmalarının müjdesini verdi. ‘Mehmetçik’in ücretsiz taşınması projesi’ ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Topçu, “Milli Savunma Bakanlığı bize bu projenin detaylarını verdi. Detaylar üzerinde çalışarak model oluşturma çabası içindeyiz. Önümüzdeki günlerde Milli Savunma Bakanlığı yetkilileriyle tekrar bir araya gelerek, konuyla ilgili net açıklamayı bir iki hafta içinde yapacağız. Askeri taşıma işini tamamen ücretsiz yapacağız. Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte çalışarak maliyetleri en aşağıya indireceğiz. Bu kapsamda 350-400 bin askerimizi ücretsiz taşıyacağız.” dedi.

TAV DA ÜCRETSİZ OLACAK

‘Mehmetçik’in ücretsiz taşınması projesi’ ile ilgili TAV İcra Kurulu Başkanı da açıklama yaptı. Sani Şener de askere ücretsiz seyahat konusuyla ilgili projeyi desteklediklerini, asker yolculardan ücret alınmayacağını söyledi. Normal yolcu biletinden bir pay aldıklarını hatırlatan Şener, bu paranın askerlerden alınmayacağını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. asker dedi ki:

    Merhaba yalanınızı yesınler.. asker kuzenımşu manısa da asker.. ve 10 subattan sonra Şırnak da gorreve gıdecek. 10 subatta Diyarbakır’ da KTM yanı toplama merkezıne katılması gerekıyormus. THY basta olmak uzere nereye sordum ıse bedava bılet yok. kımsenın ne bılet kesme yetkısı varmıs ne de kımsenın bır bılgısı bıle dogru duzgun yok.. yanı zaten oyun ve hıle ıle sadece kandırmaca bır haberden baska bırsey değil..

BİR YORUM YAZ