TOKİ’den, 20 bin liraya konut arsası

TOKİ’den, 20 bin liraya konut arsası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 20 bin liraya konut arsası satacak. Arsa satışları açık arttırma yolu ile yapılacak. Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin de bulunduğu 19 ilde toplam 167 adet arsa açık artırma usulüyle satışa çıkarılıyor. Açık artırmalar eş zamanlı olarak 25 Aralık Salı günü saat 14.00’te, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki binası ile Eskidji Müzayedecilik Ticaret İthalat İhracat AŞ’nin İstanbul Yenibosna’daki merkezinde yapılacak.

167 arsanın büyük kısmı Ankara’da bulunuyor. Son yıllarda cazibe merkezi haline gelen Gölbaşı’nda lüks konutlar yapılabilecek 17, Yenimahalle’de 17, Polatlı’da 73, Kazan’da 11, Sincan’da 3, Keçiören’de 3, Etimesgut’ta ve Mamak’ta da 1’er adet olmak üzere Ankara’da 126 arsa satılacak. Polatlı’da satışa sunulan 1 dönümlük konut arsaları, 20 bin lira gibi cazip fiyatıyla isteyenlere sunulacak.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Çorum, Edirne, Gaziantep, Kars, Kütahya, Mersin, Sinop ve Şanlıurfa illerinde de çeşitli büyüklükte arsalar ihale ile satışa çıkarılacak. Arsalar arasında ilköğretim, orta öğretim, ticaret, sanayi, spor tesisi, özel sağlık tesisi, kentsel servis alanı ve özel eğitim alanları da bulunuyor. Bunların yanı sıra konut niteliğinde olanlar da büyük ilgi görecek.

Yüzde 10 Peşin 120 Ay Vade

TOKİ’nin 19 ilde satışa çıkardığı arsalara hem peşin hem de vadeli sahip olunacak. Taksitli satışlarda 1. lottan 11. lota kadar olan (11. lot dahil) taşınmazlar yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satılacak. 12. lottan 85. lota kadar (85. lot dahil) olan taşınmazlar yüzde 15 peşin 60 ay vade, diğer lotlardaki taşınmazlar ise yüzde 10 peşin 120 ay vade ile satışa sunulacak. Peşin veya vadeli olarak alınan teklifler idare tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilerek satış gerçekleştirilecek.

 TOKİ’den Arsa Almak İsteyenler Ne Yapacak?

Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, müzayededen önce Eskidji’nin İNG Bank Şişli Şubesi’ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. Muhammen bedeli 25 bin liradan az olan arsalar için bin lira, muhammen bedeli 25 bin 1 lira ile 500 bin lira olan arsalar için 5 bin lira, muhammen bedeli 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası olan arsalar için 50 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon 1 liradan fazla olan arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ