TOKİ’den 20 yıl vadeli ev ve iş yeri!

TOKİ’den 20 yıl vadeli ev ve iş yeri!

TOKİ 100 bin sosyal konut yapacakBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tam 31 şehirde cazip fiyatlarla ev ve işyerleri satışa çıkarıyor. Başta Ankara, İstanbul, Bursa, Samsun ve Diyarbakır gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 31 şehirdeki işyeri ve konutlar 240 aya varan vadelerle satacak.

Fiyatlar Ne Kadar?

TOKİ 13 bin liraya işyeri, 75 bin liraya da konut sahibi olma fırsatı sunuyor.

Hangi Şehirde Ne Satılacak?

Bu şehirlerde oturanlar TOKİ kampanyasıyla  uygun fiyata ev ve işyeri sahibi olacaklar. İstanbul‘un yeni gözde merkezi haline gelen Başakşehir’e bağlı Kayabaşı bölgesinde yer alan 43 metrekare büyüklüğünde 2 işyeri 651 bin lira ve 676 bin lira, Bahçeşehir’de 254 metrekare işyeri 450 bin lira ve Halkalı’da 151 metrekare işyeri de 79 bin lira muhammen bedelle satışa sunulacak.

Konya Meram’da Toki’nin inşa ettiği 6 konut da, açık artıma ile satışa sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor. 135 metrekare 3+1 ve 175 metrekare 4+1 niteliğinde inşa edilen konutların fiyatları 139 bin ve 201 bin lira arasında değişiyor.

TOKİ ANKARA

Satışa çıkacak taşınmazlar arasında Ankara Mamak ve Kocaeli Bekirpaşa’daki 2’şer konut da bulunuyor. Mamak Yatıkmusluk mevkiinde 96 metrekare büyüklüğünde 2+1 niteliğinde inşa edilen konutlar, 102 bin lira muhammen bedelle satılacak.

TOKİ KOCAELİ

Kocaeli Bekirpaşa’daki 2+1 konutun fiyatı 75 bin lira, 120 metrekare büyüklüğündeki konutun fiyatı ise 142 bin lira muhammen bedelle alıcıya sunulacak.

TOKİ 240 Ay Vadeli İşyeri Fırsatı

Trabzon Bahçecik 2. Etap, Trabzon merkez Zağnos Vadisi, Gaziantep Islahiye, Malatya Beydağı, Giresun Alucra, Bursa Nilüfer Kayapa, Tokat merkez Dedeli, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat merkez Eskipazar ve Çorum merkez Celilkırı projeleri kapsamındaki işyerleri satışa çıkarılan taşınmazlar arasında yer alıyor. Bu işyerleri yüzde 10 peşin 240 ay vadeli satılacak.

İstanbul’da Hangi İlçede Satış Yapılacak?

Satışa çıkarılan taşınmazlardan İstanbul Bahçeşehir’de yer alan işyerleri yüzde 10 peşin 120 ay vade, diğer işyerleri ise yüzde 15 peşin 120 ay vade ile satılacak. Satışa çıkarılan konutlar ise yüzde 25 peşin 120 ay vade ile satılacak.

Diğer illerde satışa sunulan taşınmazlar, Adana, Adıyaman, Ankara, Balıkesir, Bitlis, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak illerinde bulunuyor.

TOKİ’den Ev İşyeri Almak İsteyenler Ne Yapacak?

Gerçek veya tüzel kişiler, müzayedeye katılmak isterlerse önce banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı yatırmaları gerekiyor. Bu teminat bedeli talip oldukları taşınmazların her biri için ayrı ayrı ödenecek.

Katılım Teminatı Ne Kadar?

Talip olunan bedelin muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, muhammen bedeli 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin lira, 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için 50 bin lira katılım teminatı alınacak.

Açık artırmaya vadeli olarak satışa çıkarılacak olan taşınmazlar peşin alınmak istenirse indirim olacak mı? Vadeli muhammen bedellerle satışa çıkacak taşınmazları almak isteyenler, bankada sözleşme imzalama aşamasında peşin ödemek istediklerini belirtebilirler. Ancak bu taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmaz.

Müzayede Nerede Yapılacak? 

Toki fırsatlarından yararlanmak isteyenler Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde 6 Şubat 2014 günü saat 14.00’de müzayedeye katılacaklar. TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan taşınmazlardan almak isteyenler, ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler. Ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ