TOKİ’den Büyük indirim Kampanyası

TOKİ’den Büyük indirim Kampanyası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), büyük indirimkampanyası ile alıcılarına kolaylık getiriyor. TOKİ, hem kaynak ihtiyacını karşılamak hem de borcunuerken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların isteklerine yanıt vermek için her yıl erken ödeme indirim kampanyası düzenliyor.

Kampanyadan TOKİ’den ev sahibi olup da ödemeleri hala devam eden ev ve işyeri sahipleri yararlanabiliyor. Konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine düzenlenen kampanya kapsamında borcunu sıfırlayıp, tapusunu hemen almak isteyenler büyükindirimdenyararlanıyor. TOKİ sadece 2012 yılı için indirim kampanyası düzenledi.

Toki’ye borcunu bitirmek isteyen hak sahiplerine peşin ve 3 ayvadeliolmak üzere iki ödeme alternatifi sunuluyor. Buna göre, borç bakiyesini peşin olarak kapatanlar yüzde 20, 3 ay vadeli eşit taksitler halinde kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanacak. Konut kredisi kullanarak da sözkonusuindirimden mümkün.

Büyük indirim kampanyasından, 2010 yılı sonuna kadar ev- işyeri satın alan ve geri ödeme taksiti 2010 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam edenler yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyadan yararlanamıyor.
Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların,Eylül 2012 ayı da dahil olmak üzerebaşvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü olduklarıtaksitlerini yatırmış olmaları gerekiyor.

Başvurular 20 Eylül’de başlıyor

TOKİ Büyük indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri sahipleri, 20 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında satış işlemlerini yapan bankaya başvurabilecek. Konut ve işyeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, peşin veya aylık eşit taksitler halinde olmak üzere 3 ay vadeli olarak kapatabilecek.

Kampanya kapsamına alınan projelerdeki 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2010 yılı sonuna kadar başlamış geri ödemeleri halihazırda devam eden konut ve işyeri alıcıları borç bakiyelerini kapatarak indirimden faydalanmak istemeleri halinde ilgili bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri ile vadesi 12 ay ve daha az kalan konut ve işyerleri indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Enflasyon oranlarıyla bankaların kredi faiz oranlarını dikkate alarak indirim oranlarını belirleyen TOKİ, bankalardan faizle kredi almak yerine, borç bakiyelerinde indirim yapıp, borcunu erken tahsil etmeyi planlıyor.

İdare’nin konut ve işyerleri için uygulayacağı 2012 yılı indirim kampanyası hakkında ”www.toki.gov.tr” adresinden ayrıntılı bilgi edinilebilecek.

Kampanyadan yaklaşık 145 bin kişinin yararlanacağı tahmin ediliyor.


Bir önceki yazımız olan Fransız Şekli Manikür Nasıl Yapılır ? Resimleri başlıklı makalemizde Fransız Manikürü Nasıl Yapılır, Fransız Manikürü resimleri ve Fransız Manikürü yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. nuzun dedi ki:

  2013 yılında ne zaman indirim kampanyası düzenlenecek?
  bahar kampanyası düzenlenmesini özellikle istiyoruz..
  bir gurup arkadaş

 2. kayaşehirliyiz biz dedi ki:

  2013 yılında yapılacak indirim kampanyasının bir an önce yapılmasını dört gözle bekliyoruz.sosyal medya üzerinden bu tabela altında ve verilen linkte etkinlik başlatmış bulunmaktayız desteginizi bekliyoruz

  #toki2013indirimkampanyasiistiyoruz
  http://www.facebook.com/#!/events/529179693782725/

 3. SELAMETTİN dedi ki:

  Ziraat bankası martta indirim kampanyası olabileceğini söyledi.Fakat %20 indirim çok düşük, çünkü 3 yılda %24 zam geliyor.20 yılda hesaplarsak %160 zam geliyor.%20 devede kulak.İlk satışta zaten vade farkı konuldu.6 ayda bir 2.ci vade farkı ekleniyor.Banka kredisinden daha yüksek zam geliyor.

 4. murat gungor dedi ki:

  2013 nisan mayıs aylarında indirim kampanyası bekliyoruz yetkililerin sesimizi duyması temennisiyle

 5. ADEM TORAMAN dedi ki:

  tokide 2013yılı indirim kampanyası bekliyoruz ödemenin biraz uygun olmasınıda göz önüne alınmanızı ödenebilir kredi oranlarına indirgemenizi bekliyoruz

 6. Sevim yılmaz dedi ki:

  2013 yılı Eylül dönemine yönelik toki peşin ödeme indirimi varmı bekliyoruz.

 7. NURAN AYDIN dedi ki:

  TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK.

 8. sahan dedi ki:

  2014 yilinda ne zaman indirim duzenlenecek bekliyoruz.

BİR YORUM YAZ