Yeni İstanbul Valisi Selami Altınok Kimdir?

Yeni İstanbul Valisi Selami Altınok Kimdir?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nde Hüseyin Çapkın görevden alınarak sürpriz bir kararla yerine Aksaray Valisi Selami Altınok atandı.

Halen Aksaray valiliği görevini yürüten Altınok bugün sürpriz şekilde görevinden alınan Hüseyin Çapkın’ın makamına getirildi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın görevden alınmasıyla yerine Aksaray Valisi Selami Altınok getirildi.

Ülkemizde ünlü kişilerin, iş adamlarının ve bazı bakanların oğullarının da adının karıştığı  ‘Yolsuzluk ve rüşvet’ soruşturmasıyla ilgili 11 emniyet müdürünün ardından bugün de İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı. Çapkın, konuyla ilgili “Biz devlet memuruyuz, gelmemiz nasıl doğal ise gitmemiz de öyle doğal. Merkez Valiliğine gidiyorum. Zaten geçici görevle İstanbul’a gelmiştik. Merkez Valiliğine geçiyoruz.” diye konuştu.

SELAMİ ALTINOK KİMDİR? selami_altinok

Aksaray’da valilik yapan Altınok, 1966 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. 1984 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü1988 bitirdi. 1989 yılında Erzincan’da Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

İngiltere’de 1 yıl bulunmasının ardında Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı. Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. Aksaray Valisi olarak ise Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile atanmıştı. İngilizce bilen Selami Altınok evli olup, iki erkek, bir kız çocuk babasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ