Yerel Seçimler ne zaman yapılacak?

Yerel Seçimler ne zaman yapılacak?

Yerel Seçimler in tarihi ile ilgili hükümet ile muhalefet arasında anlaşmazlık meydana gelmişti. Yerel Seçimlerin tarihi ile ilgili MHP hükümete destek verirken, CHP seçimlerin erkene alınmasını kabul etmemişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin TBMM Grubu Toplantısı’nda yaptığı konuşmada bu konuya da değindi.

YEREL SEÇİMİ MART’TA YAPACAĞIZ’ 

Büyükşehir Yasası’nda hizmet anlayışımızı yeniden düzenliyoruz. Yerel seçimleri 2014 Mart’ında normal zamanında yapacağız. Anamuhalet partisi belediyeciliği bilmiyor.

Yapılacak düzenlemeyle 559 belediyenin tüzel kişiliği sona eriyor. Personelinin maaşını bile ödemeyen belediyeler var. Peki, hizmeti nasıl verecek? Bu belediyeleri ayakta tutmanın ne anlamı var. Buraların belediye olması yanlıştı ama yaptılar.

Kapatılan belediyelerin birçoğunun 1500’ün altında nüfusu var. Yanlışı sürdürmekte ısrara gerek yok. Kimse 26 personelli belediyenin devam etmesi gerektiğini savunamaz. Bu halka haksızlıktır.

Belediyelerin kapanmasıyla orada yaşayanlar hizmetten mahrum kalmayacak, daha iyi hizmet olacaktır. Başarılı bir devlet başarılı bir finasman yönetimiyle olur. Ama ne CHP’nin ne de MHP’nin böyle bir derdi var.

Başbakan Erdoğan, Fitch’in Türkiye’nin kredi notunu artırmasını olumlu bulduklarını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümetin ekonomi politikasına yönelik eleştirilerine tepki gösteren Erdoğan, “Ne zaman hükümeti yerse, dünyadan övgüler geliyor. Bahtsız bedevi misali” dedi. Erdoğan, yerel seçimlerin Mart 2014‘te yapılacağını açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ