11 bin 116 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

11 bin 116 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM sınav takvimlerini açıklamaya devam ediyor. 2013 yılında yapılması planlanan sınavların duyuruları ÖSYM internet sitesinde yer alıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlara alınacak adayların belirlenmesi için de takvim açıklandı.

ÖSYM, 11 bin 116 sözleşmeli sağlık personeli alımına dair takvim için başvurular 17- 21 Aralık 2012 tarihleri ÖSYM’nin internet sitesinden alınacak. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarda sadece 2012 sınav sonuçları dikkate alınacak..

ÖSYM, 11 bin 116 sözleşmeli sağlık personeli alımına dair detayları açıkladı. Başvurular 17-ila 21Aralık 2012 tarihleri ÖSYM’nin internet sitesinden alınacak. Adayların dikkat etmesi gereken konu ise Sağlık Bakanlığında sözleşmeli memur olabilmek için yalnızca 2012 sınav sonuçları esas alınacak..

Ösym’den Yapılan Açıklama

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

 

11 bin 116 Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?


Bir önceki yazımız olan Perakende sektöründe 200 bin kişi istihdam edilecek başlıklı makalemizde Fatih Metin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve istihdam hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ