112 Çağrı Merkezlerine 2 bin kişi alınacak

112 Çağrı Merkezlerine 2 bin kişi alınacak

As?ls?z ihbarlara cezaya en çok kad?nlar sevindi112 Acil Çağrı Merkezleri‘nin tek bir çatı altında toplanmasına ilişkin çalışmalar bulunuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla tek bir numara ve merkezde toplanacak ‘112 Acil Çağrı Merkezleri’nin kurulumunda görevlendirilmek üzere personeller alınması kararlaştırıldı. 112 Acil Çağrı Merkezleri’nin insan kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere idari ve teknik personel olmak üzere yaklaşık 2 bin kişinin işe alınacağı bildirildi.

Tek bir numara ve merkezde toplanacak ‘112 Acil Çağrı Merkezleri’nin oluşturulmasında İçişleri Bakanlığı görevlendirildi. Merkezlerde isdihdam edilmek üzere idari ve teknik personelden oluşan yaklaşık 2 bin kişinin işe alınacağı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen acil çağrı hizmetleri ile ilgili çalışmalarda sona gelindiği bildirildi. Valilikler bünyesinde 112 Acil Çağrı Merkezleri’nde vatandaşların acil yardım ihtiyaçlarını karşılamak, sevk ve koordinasyonunu yönetmek sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına verildiği kaydedildi.

Merkezlerde insan kaynağı ihtiyacı için idari ve teknik personelden oluşan yaklaşık 2 bin kişinin isdihdam edileceği bildirildi.  112 Acil Çağrı Merkezleri’nde, yabancı dilde yardım çağrısında bulunanlar için kendi dillerinde hizmet verilmesi planlandı.

Tek bir numara ve merkezde toplanacak merkezin faaliyete geçmesiyle acil yardım hizmeti veren kurumların 110 yangın ihbar, 112 acil sağlık, 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat gibi farklı acil çağrı numaralarının “112 Acil Çağrı Numarası” altında toplanması planlandı. Böylece acil çağrı hizmetleri bir merkezden eş güdüm içerisinde tek bir yazılım altyapısıyla yürütülecek.

Pilot İllerden başlayacak 

Uygulama öncelikli olarak pilot illerde başlayacak. Antalya ve Isparta’da, fiziki ve teknik altyapıları tamamlanarak, 2010 yılında hizmete başlayan “112 Acil Çağrı Merkezleri”, çalışmalara 10 ilde daha, Afyonkarahisar, Aksaray, Burdur, Denizli, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin ve Niğde’de de hizmete girdi.

Ankara, Aydın, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sivas, Trabzon, Yalova ve Yozgat’ta da hizmet binalarının tamamlanmak üzere olduğu belirtilerek uygulamanın bu sene içerisinde faaliyete girmesi planlanıyor. 23 farklı ilde ise yeni merkezin hizmet vereceği bina yapım çalışmaları devam ediyor.

Bu arada, bu numarayı yersiz arayıp meşgul edenlere cezai yaptırım gündeme geldi. Gereksiz arama ve ihbarların önlenebilmesi amacıyla acil çağrı merkezini yok yere meşgul ettikleri tespit edilen kişilere Kabahatler Kanunu’na göre valilikler tarafından 250 lira idari para cezası kesiliyor. Asılsız ihbar veya aramanın tekrarlanması halinde ceza iki katına çıkartılacak.


Bir önceki yazımız olan Teknosa 2014’te bin 500 kişiyi işe alacak başlıklı makalemizde 2014’te bin 500 kişi işe alınacak, Teknosa İş Başvurusu ve Teknosa işçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. raşit dedi ki:

  bursa 112 çağrı merkezlerine kişi alımı ne zaman başlayacak

 2. NİZAM YALABUK dedi ki:

  gerçekten geç kalınmış fakat çok güzel bir uygulama teşekkürler.

 3. NURULLAH dedi ki:

  Çağrı merkezi bölümü mezunuyum atamamız olacaktır inşallah kendimi geliştirdim gereğinin yapılmasını arz ederim

 4. merve dedi ki:

  manisa’da ki 112 acil çağrı merkezi nezaman açılacak iş başvurusu nereden yapılacak lütfen bilgilendirirmisiniz.

 5. emre dedi ki:

  Bu alım nezaman yada hangi yıl olacak bilen cevaplandırıyor lütfen tesekkur ler

 6. Büşra dedi ki:

  boş yere sevinmeyn biz yani çağrı merkezi bölümünü okuyanlr atanacak bakanlık atıyo normal iş basvurusuyla giremiiyorsunuz

 7. murat çelik dedi ki:

  kabul olmayacak duaya amin denmez ankara da dayın yoksa avucunu yalarsın

 8. celal togay dedi ki:

  muğla milasta oturuyorum e sınıfı serece 2 ve 4 var sizinle çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ