2 bin 500 TL Garantili İş

2 bin 500 TL Garantili İş

2010 yılında kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesine bağlı Su Ürünleri Fakültesi, öğrencilerine iş garantisi sunuyor. Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri “Acaba mezun olunca iş garantisi var mı?” stresi yaşamayacaklar. Yeni devlet üniversitelerimizden İzmir Katip Çelebi’nin Su Ürünleri Fakültesi, öğrencilerine iş garantisi sunuyor. 35 firma ile anlaşma imzalayan fakülte, bu firmalarda en az 2 bin 500 lira maaşla mezun öğrencilerine iş bulma garantisi sağladı. 45 lisans öğrencisi kontenjanı olan fakülteye, bu öğretim yılında sadece 4 öğrenci kayıt yaptırdı. Yeni bir ek yerleştirme yapılması halinde bu teklife sıcak bakan öğrencilerin Su Ürünleri Fakültesini tercih etmeleri yararlarına olacak.

Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Tekinay,  “Türkiye’nin en hızlı büyüyen gıda sektörleri arasında olan, su ürünleri sektörü hızla gelişiyor.. Bu durumda su ürünleri mühendislerinin işsiz kalması mümkün değil” dedi. En Az Maaş Bin 500 TL Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Tekinay üniversitede üretim birimi kurarak sektördeki 35 firma ile anlaşma imzalayarak mezun öğrencilerinin işlerini garanti altına aldı. Tekinay, “Öğrencilerimiz ilk başta stajyer olarak çalışmaya başlayacak. Mezun olduktan sonra en az 2 bin 500 lira maaşla işe girecek” dedi. Tekinay, fakülteye sadece 4 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirterek, ikinci bir ek yerleştirme olduğu halde 41 kontenjanı doldurmayı hedeflediklerini ifade etti.


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ