200 İş ve Meslek Danışmanı Alınacak!

200 İş ve Meslek Danışmanı Alınacak!

Faruk Çelik Twitter’dan 200 İş ve Meslek Danışmanı için ilana çıkılacağını duyurdu.

Son yılların popüler mesleklerinde birisi olan İş ve meslek danışmanları devlet kadrosuna alınacak. İş ve Meslek Danışmanı nasıl olunur? Kimler İş ve Meslek Danışmanı olabilir. Bu konu ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İş ve meslek danışmanlığı hizmetleri tüm İŞKUR İl/Hizmet Merkezlerinde verilmektedir. İş ve meslek danışmanları iş ve meslek seçme konusunda adayları bilgilendirir. Meslek eğitimine başlayacak olan gençlere, çalışma hayatına yeni başlayacak olanlara, işsizlere, işsizlik sigortası ödeneği alan işsizlere, meslek edinmek, meslek değiştirmek, mesleğinde ilerlemek isteyenlere koçluk yaparlar. Son yıllarda iş sahibi olmak isteyenlerin de tercih etikleri bir daldır. İş ve Meslek Danışmanı olmak için sertifika sahibi olmak gerekmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 200 İş ve Meslek Danışmanlığı (İMD) için ilana çıkacaklarını açıkladı.

Çelik, Twitter’den yaptığı açıklamada “İMD’larıyla ilgili Yaklaşık 200 açık kadro için ilana çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.faruk-celik

 


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. angora dedi ki:

    Arkadaş lar şimdi baktım işkur sitesinden. 85.008 puanıyla atanan (YELİZ ÖZTORUN-MERSİN) 259.sırada atanmış.nisan ayındaki sausem sınavından sonra alım yapılsa ki daha erken yapılacağını zannetmem. bu sınavda yine aşşağı yukarı 85 puan üstü alan rahat 230 civarı çıkar.yani demem oki arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez.şimdi sertifikamı alır 2014 te de kpss den alırım bir 85 diyorsanız tabi bakan celik alım yapması lazım alın aksi takdirde bosuna 400 tl + yol masrafı + 718 sayfalık kitap+3 branşta sınav emeğe yazık derim.ama yine de kısmet diyorsanız şimdiden kolay gelsin…ha bu arada benim puanım 86.214 ama karasızım…nisandan sonra alım olursa ihtimaller düşük.

BİR YORUM YAZ