Adalet Bakanlığı’na 30 bin personel alınacak

Adalet Bakanlığı’na 30 bin personel alınacak

Adalet Bakanlığı 2013 yılı için ataklarına hızla devam ediyor. Bakanlık öncelikli olarak atan iş yükünü yeni memur alımları ile hafifletmeyi hedefliyor. Adalet Bakanlığı geçtiğimiz hafta ilana çıkarak 2 bin 169 sözleşmeli, 694 kadrolu zabıt katibi, 348 sözleşmeli mübaşir alımı ile ilgili detayları açıklamıştı.

Adalet Bakanlığı'na 30 bin personelAdalet Bakanlığı 3 ay içinde toplamda 3 bin personel alacak. Bakanlığın alacağı personel sayısı yeni tasarının onaylanması ile artacak. TBMM‘deki tasarının yasalaşmasıyla 30 bini aşan memur alınacak.

Adalet bakanlığı Hali hazırda 2 bin 169 sözleşmeli, 694 kadrolu zabıt katibi, 348 sözleşmeli mübaşir alacak. Bu pozisyonlarına başvurular 25 Şubat’ta başlayacak.

Adalet Bakanlığı, İngilizce ve Fransızca bilen 18 mütercim ile 15 sözleşmeli çözümleyici ve programcı pozisyonu için ise başvurular 25 Ocak’ta sona erecek.

Bu hafta ceza infaz kurumlarının dış güvenlik hizmetlerinin sağlanmasının, Jandarma Genel Komutanlığı‘ndan alınarak, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne devredilmesini öngören kanun tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Eğer bu tasarı kabul edilirse, Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında 126, taşra teşkilatında ise 25 bini infaz koruma memuru olmak üzere 28 bin 995 kadro ihdas edilecek. O zaman bakanlık bu kadrolar içinde yakın zamanda duyuru yapar.

Zabıt Katibi Alımı İlanı İçin Tıklayın 

Mübaşir Alımı İlanı İçin Tıklayın 

Çözümleyici Ve Programcı İlanı İçin Tıklayın 

Mütercim Alımı İlanı İçin Tıklayın


Bir önceki yazımız olan TEKZEN Yapı Market İş Başvurusu 2015 başlıklı makalemizde TEKZEN açık pozisyonlar, TEKZEN başvuru formu ve TEKZEN eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ