Bitlis’te 2 bin kişiye isdihdam imkanı

Bitlis’te 2 bin kişiye isdihdam imkanı

Bitlis'te 2 bin kişiye isdihdam imkanı   Bitlis’te faaliyetlerini sürdüren Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, 2 bin kişiye isdihdam sağlanacak. İldeki çeşitli projelerde görevlendirilecek 2 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. 2012 yılı sonu itibariyle TYÇP faaliyetleri Türkiye genelinde durdurulurken Bitlis Milletvekillerinin girişimleri sonucu Bitlis’te devam edecek. Projeye göre Bitlis’te 2013 yılı için 2000 kişinin yeniden istihdam edilmesi için 22 Milyon Lira ödenek aktarıldığı belirtildi.

Bitlis’te ihtiyaç bulunan çeşitli kuruluşlarda süreli ve süresiz olmak üzere personel alımı yapılacak. İl genelindeki okullarda temizlik ve çevre düzenlemesi işlerinde ve belediyelerde 9 ay süreyle çalıştırılacak 2 bin kişi için başvuru süresi başladı.

Bitlis Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Alaattin Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte TYÇP kapsamında 2 bin kişinin istihdam edileceğinin müjdesini verdi. Bu rakamın Bitlis için önemli bir atılım olduğunu söyledi.

Kentte iş alanlarının yetersiz olmasından kaynaklanan işsizliğin yüksek oranda olduğunu anlatan Aslan, il müdürlüğü ve ilçelerdeki hizmet noktalarına başvuru süresinin başladığını dile getirdi.

Başvuru süresinin bitiminde 13 şubattan itibaren 3 gün süreyle il merkezi ve ilçelerde noter huzurunda kura çekilişi yapılacak. Adaylar kura sonuçlarına göre belirlenecek. Aslan, 2 bin kişiyi mart ayına kadar istihdam etmeyi planladıklarını kaydetti. Başvurular geçen yıllarda olduğu İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılacak.


Bir önceki yazımız olan Fillo Kargo İş Başvurusu- 2015 başlıklı makalemizde aras kargo iş başvuru, Fillo Kargo açık pozisyonlar ve fillo kargo eleman ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ