Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2012 yılı içerisinde 150 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. 81 adet inşaat mühendisi, 17 adet çevre mühendisi, 2 adet makine mühendisi, 8 adet jeoloji mühendisi, 1 adet elektrik mühendisi, 10 adet mimar, 1 adet programcı, 1 adet tabip ve 21 adet harita mühendisi alacak ve 8 adet şehir plancısı alımı yapacaktır.
Alınacak olan elemanlar 657 sayılı devlet memurları kanunun 4-B maddesine göre istihdam edilecektir.
Adaylarda aranan genel şartlar;
– 657 Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde yer alan şartları taşıma şartı vardır.
– Mühendis ve mimarlar için fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olma zorunluluğu,
– 2010 yılı içerisinde yapılan KPSS sınavından 75 puan ve üzeri almış olmak,
– İstihdam edilecek olan Tabip kontenjanı için tıp fakültelerinden mezun olmak ve 45 yaşını doldurmamış olmak ve dâhiliye uzmanı olma şartı aranmaktadır.
– Alınacak olan programcı için ise üniversitelerin bilgisayar programcılığı bölümünde en az ön lisans düzeyinde mezun olmuş olmak ve mesleğinde en az iki yıl deneyim kazanmış olmak, yabancı dil bilgisi aranmaktadır.
Başvuru şekli, başvuru yeri ve başvuru süresi;
– Eleman ilanına başvuracak olan adaylar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının www.csb.gov.tr sitesinde yer alan ve kendi özelliklerine uyan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak zorundadır.
– Elektronik ortamda yapılan başvuru formunun çıktısı alınmalı ve saklanmalıdır. Sınav sonucunda kazanan adayların başvuru formunu imzalayarak resimli bir şekilde bakanlığa teslim etmeleri gerekiyor.
– Başvuru sona eriş tarihi 05/07/2012 mesai saati bitimine kadardır.
– Başvuru sonuçları bakanlığın resmi sitesinden yayınlanacak ve puan eşitliği olması halinde doğum tarihine göre düzenleme yapılarak eleman alımı yapılacaktır.
– Kazanan adayların hizmet sözleşmesinde belirtilen tarihte iş başı yapmak zorundadır. Ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.


Bir önceki yazımız olan Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı Sözleşmeli personel alımı İlanı başlıklı makalemizde İş İlanları, işkur ve işkur sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ