Diyanet hangi kadrolara memur atayacak?

Diyanet hangi kadrolara memur atayacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 Sınav TakvimiDiyanet İşleri Başkanlığı yeni memur alımları yapacağını duyurdu. Kurumun bünyesine 500 Kuran kursu öğreticisi, 3000 imam hatip, 250 müezzin kayyım alımı yapılacak. Diyanet’e alınacak personellerin başvuru şartları ve adaylarda aranan özellikleri ilanlar sayfamızdan sizlerle paylaşmıştık.

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı ilanı detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı kadrolarında 500 kuran kursu öğreticisi, 3000 imam hatip, 250 müezzin kayyım personeli bulunuyor. Diyanet kadrolarına yerleşmeyi isteyecek olan adayların KPSS’den en az 40 puan almış olmaları gerekiyor.

İlan edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava tabi tutulacak. Adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip, müezzin-kayyım alınacak.

İlanın detayları;

KADROLU-2013-II (K.K.Ö, İ.H., M.K.) Açıktan Atama Sözlü Sınavı

D U Y U R U

Diyanet İşleri Başkanlığından;

Başkanlığımıza ait aşağıda sınıfı, unvanı, mezuniyet durumları, kadro derecesi ve sayısı belirtilen Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip,müezzin-kayyım kadrolarına; 2012 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak aşağıdaki tabloda belirtilen her bir grup için boş kadro sayısının üç (3) katına kadar Başkanlıkça yapılacak sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarısına göre Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip, müezzin-kayyım alınacaktır. Devamına Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinden ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

 


Bir önceki yazımız olan Memurlara sözlü sınav başlıklı makalemizde memur görevde yükselme sınavı, memur görevde yükselme sınavı başvurusu ve memur görevde yükselme sınavı konuları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ