GİB, 3 bin 475 personel alacak

GİB, 3 bin 475 personel alacak

GİB, 3 bin 475 personel alacak  Gelir İdaresi Başkanlığının 2013 yılı içerisinde memur alımı yapacağını duyurdu. Başkanlık performans programı yayımlayarak 2013 yılında 3 bin 475 personel alımını duyurdu.

GİB 2013 yılı performans programında isdihdam edilecek memurlar hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığının insan kaynakları adaylarda aranan özellikler arasında bilgili, deneyimli, güler yüzlü, motivasyonu yüksek ve sürekli kendini geliştiren özelliklerin de arandığına dikkat çekti.

GİB bünyesinde çalışan personelin çalışma koşullarının iyileştirilmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta olup, 2013 yılında da gerek yeni istihdam edilecek personel açısından gerekse de mevcut personel açısından, çalışma koşullarının günümüz şartlarına uyumlaştırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülecektir.

2013 yılında; kurum çalışanlarının görevlerini yürütebilmeleri, farklı ya da daha üst düzeydeki görevlere atanabilmeleri için gereken teknik bilgi ve nitelikleri kazandırmaya yönelik tamamlayıcı eğitimlerin verilmesi ve seminerlerden yararlanmaları sağlanacaktır.

Çok sayıda personeline yurtdışında staj, lisansüstü ve mesleki eğitim ile seminer imkânlarının sunmak için çalışmalar yapılmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığın 2013 yılında 3.000 gelir uzman yardımcısı, 100 devlet gelir uzman yardımcısı, 100 avukat, 75 koruma ve güvenlik görevlisi, 100 şoför, 100 hizmetli alınmasına yönelik program hazırlamıştır.

Ancak ihtiyaçlar kapsamında görevde yükselme sınavlarının yapılmasına devam edilecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığının 2013 yılı performans programı


Bir önceki yazımız olan Perakende sektöründe 200 bin kişi istihdam edilecek başlıklı makalemizde Fatih Metin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve istihdam hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. mustafae dedi ki:

  alımı nasıl yapılcak nereye başvurmamız gerekiyor?

 2. zeynel abidin doğan dedi ki:

  başvurular nasıl yapacak nereye yapılacak kimden bilgi alacağız

 3. zeynel abidin doğan dedi ki:

  sınavlamı

 4. HÜSEYİN ERDOĞAN dedi ki:

  GİB müracatları ne zaman ve nasıl yapılacak şartları ne bilen varsa yazsın lütfen

 5. fatmasaral dedi ki:

  Arkadaslar öcelikle ilgili dönem için kpss a grubundan girip P35 türünen (puan türü değişebilyor) 75 almak gerekiyır (puan da değişebilr) sonrasında kişiler ekimde krum sınavına başvurup başvrular kabul edilirse (alım yapılacak sayının belirle katlarına kadar) kasımda ankarada kurum sınavına giriyorsunuz. En az 70 alan kişiler arasından da mülakata çağırılıyorsunuz geçerseniz,,,,hayırlı ugurlu olsun ….

BİR YORUM YAZ