Hac dönemi için sağlık personeli görevlendirilecek.

Hac dönemi için sağlık personeli görevlendirilecek.
SUUDİ ARABİSTAN’DA HAC DÖNEMİNDE SAĞLIK PERSONELİGÖREVLENDİRİLMESİ

Suudi Arabistan’da Hac dönemindeki yoğunsağlık personeli ihtiyacının karşılanması için, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’na destekolmak amacıyla, Mekke ve Medine’de özellikleAcil Sağlık Hizmetleri alanında çalıştırılmak üzere Doktor (Acil Tıp Uzmanı, İlk ve AcilYardım Uzmanı veya 112 tecrübesi olan Pratisyen Hekim), Sağlık Teknikeri(Paramedik), Sağlık Memuru (Acil Tıp Teknisyeni) ve Hemşire (112 tecrübesi olan)görevlendirilecektir.

Yukarıdaki şartları sağlayan Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelimiz müracaat edebilecektir, ancak başta Arapça veya İngilizce konuşabilecek derecede dil bilgisine sahip olanlartercih edilecektir.

Ayrıca başvuracak Paramedik, Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşirelerin Suudi Arabistan’daki çalışma şartları açısından erkek olmaları tercih nedenidir.

Başvuracak personelin, aşağıdaki linkte yer alan Personel Bilgi Formunu doldurarak disabgm@saglik.gov.tr e-posta adresine göndermesi rica olunur.

Personel Bilgi Formunu doldurmak için lütfen buraya tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zehra dedi ki:

    başvurmak için siteye giremedim başvuru tarihini kaçırmak istemiyorum ne zaman başlıyor acaba

BİR YORUM YAZ