Hangi kurum kaç memur ve sözleşmeli personel alacak?

Hangi kurum kaç memur ve sözleşmeli personel alacak?

KPSS sonuçlarına göre yerleştirilmeyi bekleyen adaylar Kasım ayında hak ettikleri kurumlara yerleştirilecekler. KPSS tercih işlemlerinde 7 bin kadro alınacağını duyuruldu. Acaba hangi kurum ne kadar memur alacak? Hangi kuruma ne kadar sözleşmeli memur alınacak?

Merkezi memur yerleştirmelerinde 7 bin civarı memur ve sözleşmeli personel için başvurular 19-28 Kasım arasında yapılacağı duyurulmuştu. KPSS çalışmalar halen devam ettiği için tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı.
Ancak en az 11 bin 915 kişiye de devlet kapısında iş imkanı açıldı.

KPSS sonuçlarına göre personel alımı yapacak kurum ve kuruluşlar şöyle:

Diyanet’e 4 Bin 110 Personel: Diyanet Başkanlığı bünyesinde isdihdam edilecek personel sayısı; 200 Kur’an kursu öğreticisi, 3 bin 760 imam hatip, 150 müezzin-kayyım olarak belirlenmiştir. 2012 KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınacak olup, her bir gruba boş kadro sayısının 3 katına kadar aday, sözlü sınavla alınacak. Başvuru 13 Kasım’da sona eriyor.

Cezaevlerine 100 İdare Memuru: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nce 100 idare memurluğu öğrencisi alınacak. Sözlü sınav ve mülakata, 2012 KPSS LİSANS’a katılıp KPSSP-3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlardan, en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacak. Başvuru 26 Kasım’da başlıyor.

TSE’ye 110 Uzman: Türk Standardları Enstitüsü, 110 uzman yardımcısı alacak. Sınava başvuru için, 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012’de yapılan KPSS’den, mühendislik, fizik, kimya mezunlarının KPSSP-7, bilgisayar öğretmenliği, eğitim iletişimi ve planlaması ile yönetim bilişim sistemleri mezunlarının KPSSP-5, hukuk mezunlarının KPSSP-103, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunlarının KPSSP-65 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor. Başvurular 16 Kasım’da sona eriyor.

MEB 100 Uzman Yardımcısı: Milli Eğitim Bakanlığı’na 100 uzman yardımcısı alınacak. MEB bünyesinde görev almak isteyenlerin 9 Kasım’a kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Maliye’ye 242 Uzman Yardımcısı: mali denetimlerde görevlendirilmek üzere 242 uzman yardımcısı alınıyor. Sınavla alınacak adaylar 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denkliği kabul edilen öğretim kurumlarının mezunu olmak durumundadır. Temmuz 2011 veya Temmuz 2012 KPSS’den KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56 ve KPSSP118 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. Başvuru 9 Kasım’da bitiyor.

Başka Kurumlarda Alım Yapacak
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na 30 uzman yardımcısı (Son Başvuru 15 Kasım), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 35 denetçi yardımcısı (Son Başvuru 13 Kasım), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na 40 müfettiş yardımcısı (Başvurularda 9 Kasım son tarih), Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 50 uzman yardımcısı (Son Başvuru 23 Kasım), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’na 30 uzman yardımcısı (Son tarih 16 Kasım), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na 20 bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve 30 bankacılık uzman yardımcısı (Başvurularda 8 Kasım son tarih), PTT Genel Müdürlüğü’ne 8 müfettiş yardımcısı (Başvurularda 28 Kasım son tarih), Emniyet Genel Müdürlüğü’ne sözleşmeli 10 avukat (Son Başvuru 16 Kasım).


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ