İŞKUR Çağrı Merkezi Görevlisi Kursu Katılma Şartları

İŞKUR Çağrı Merkezi Görevlisi Kursu Katılma Şartları

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, Mesleki Kursları iş gücü yetiştirmek, kalifiye eleman yetiştirmek, istihdam sağlamak amacıyla düzenleniyor. İşkur’un iş Garantili İşgücü Yetiştirme Kursları, kendi işlerini kurmak isteyenlere yönelik, Meslek Edindirme Kursları, işsizleri çeşitli mesleklerde eğitmek amacıyla Meslek Geliştirme Kursları, Özürlülere Yönelik Meslek Eğitim Kursları, Hükümlü ve Eski Hükümlülere Meslek Eğitimi ve Rehabilitasyon Hizmetleri, işi olmayanların umudu olamaya devam ediyor. İŞKUR tarafından açılan kurslara katılıp, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi veriliyor. İŞKUR tarafından düzenlenen ücretsiz kurslara katılan kursiyerlere 20 TL cep harçlığı aylık olarak açtıkları hesaplara yatırılır. Ayrıca kursiyerlerin kurs süresi boyunca meslek hastalıkları ve iş kazası sigorta primleri İşkur tarafından karşılanıyor. İşkur’un büyük ilgi gören kurslarından bir tanesi Çağrı Merkezi Görevlisi Kursudur. İşkur Çağrı Merkezi Görevlisi Kursuna kimler başvurabilir, şartları nelerdir?

İŞKUR, başvuru yapan gençlere çağrı merkezi görevlisi yetiştiren çeşitli üniversitelerde eğitim imkanı sunuyor. İŞKUR’un finanse ettiği ve yaklaşık 2 aylık kursu bitiren 18 – 30 yaş arası gençler, kurumsal firmalarda işe başlıyor.

Günümüzün popüler mesleklerinden biri olan Çağrı Merkezi operatörlüğüne büyük talep var. Giderek gelişen ve kariyer fırsatı olan bir sektör haline gelen Çağrı merkezi görevlisi olmak isteyen çok sayıda genç var. İşkur Kurumsal firmaların çağrı merkezi görevlisi taleplerine yanıt vermek için çeşitli üniversitelerle iş birliğine giderek gençleri bu alanda yetiştiriyor. İŞKUR’un onayladığı müfredat çerçevesinde eğitim veren kurslardan yetişen gençler, çağrı merkezi görevlisi olarak değişik firmalarda işe yerleştiriliyor.

Çağrı Merkezi Görevlisi Kursuna katılma şartları

1- İşkura kayıtlı olmak.

2- İşsiz olmak.

3- Açıköğretim hariç öğrenci olmamak (Bunun dışında yüksek öğrenimdeki ikinci öğretim öğrencileri, beklemeli öğrenciler, kayıtlarını dondurmuş olanlar kurs servisi ile görüşeceklerdir).

4- En az LİSE mezunu olmak.

5- 18 – 30 Yaş aralığında olmak.

6- İşbirliği yapılan firmanın belirlediği diğer şartlara sahip olmak.

Aranan şartları taşıyan kişiler belirtilen seçme yeri ve adresinde yapılacak kursiyer seçmesine nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterlidir. İşkur Çağrı merkezi eğitimlerinde hem teorik hem de pratik eğitim veriliyor. Teorik eğitimlerle başlanarak, ardından pratik eğitimler gerçekleştiriliyor. Sadece çağrı merkezinde kullanacakları bilgileri değil, yaşama ait yetkinlik ve etkinlikleri arttıracak çalışmalara da katılma fırsatı sunuluyor.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgesi veriliyor. Günümüzde kurumsal firmalar sertifikası olmayan adayları işe almıyorlar. Ayrıca işsizlik Ödeneği alanlar kursiyer olarak seçilirlerse ödenekleri kesilmiyor.


Bir önceki yazımız olan TEKZEN Yapı Market İş Başvurusu 2015 başlıklı makalemizde TEKZEN açık pozisyonlar, TEKZEN başvuru formu ve TEKZEN eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. DİLEK AYDOGAN dedi ki:

  calışmak istiyorum ilgilerinizi bekliyorum

 2. Nihal dedi ki:

  Çalışmak istiyorum nasıl başvuracağız ilginizi arz ederim

 3. Fadime TURAN dedi ki:

  kurslar nerelerde veriliyor acaba

  1. hatice070ay dedi ki:

   evet kursları nerde veriliyor bilgilendirirseniz sevinirim

 4. dilek öz dedi ki:

  ben işkur meslek edinmeden bilgisayar işletmeliğini bilgi edinmek istıyorum. bana bir yardımcı olursanız sevınırım

 5. esra erdinç dedi ki:

  sakın girmeyin çalışma şartları çok ağır ve maaşları çok düşük

 6. Fatma ilhan dedi ki:

  Çağrı merkezınde çalışmak konuşmayı becere bilmekte bu işin Sahıbı olmak için mezuniyeti lise olmayan insanlar ne yapıcak şartları uymayıp okuyamıyan bır çok insan var bu memlekette onlara ne kolaylık sağlıyor bu devlet merak ettım

 7. fatma dedi ki:

  24 yaş’ındayım lise mezun’uyum diksiyon’u düzgün iletişimi kuvvet’li biriyim çalışmak istiyorum yardımınızı bekliyorum teşekürler

 8. Tugba Karakoc dedi ki:

  Bence eğlenceli bir is 3 sene calistim ama çok stresli ve bas aqirtici bir is.. Maddi tarafına qrlince quzel para kazaniyosun.. Ama ikna kabiliyetinin ve diksiyonun duzqun olması gerekiyor.

  1. dilek dedi ki:

   Gizem hanım çagri merkezi ilaniniza bakmistm dönüş saglarsaniz cok sevinirm.iyi gunler.

 9. gizem dedi ki:

  Cagri merkezinde calismak isteyen adanada ikamet eden 18 ve 29 yas arasi bayan arkadas alinacktir.. ilgilenen arkadaslarmz bana ulasabilir

BİR YORUM YAZ