İşkur İş Garantili Moda Tasarımcısı Kursu

İşkur İş Garantili Moda Tasarımcısı Kursu

Modanın nasıl değişken bir kavram olduğunu biliyorsak, moda tasarımcılarına olan ihtiyacında nasıl arttığının bilincinde olmalıyız. Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan tasarımcılarının (stilistlerin) önemi her geçen gün artıyor. Moda tasarımcılarının iş alanları çok geniş bir alana yayılıyor. Bir konfeksiyon markası da bir çorap markası da Moda Tasarımcıları ile çalışmayı tercih ediyor. Küçük bir atölyede de, büyük şirketlerde de Moda Tasarımcısına ihtiyaç var. Kendini geliştiren yaratıcı yönü kuvvetli, zevkli Moda Tasarım uzmanları hiçbir zaman işsiz kalmaz. Stilistler (moda tasarımcıları) tekstil sektöründe çalışanlar arasında her zaman en üstte yer alırlar. Çünkü hiçbir giysi tasarlanmadan dikilemez ve üretime geçemez. Moda tasarımı, toplumun değişime olan ihtiyacını karşılayan meslek dalıdır. İnsanlar her zaman yeniliklere ihtiyaç duymuşlardır. Bu ihtiyaçlar; çeşitli ev eşyalarında ayakkabılara, aksesuarlardan, giyim kuşamlarına kadar vb ihtiyaçlar duyulmuştur. Bununla ilgili bazı meslek gurupları ortaya çıkmıştır. Moda tasarımı mesleğini de buna örnek olarak gösterebiliriz. İnsanların giydikleri kıyafetlere bakıyoruz ve hiçbirinin giydiği birbirine benzemiyor. Bu yaratıcılık moda tasarımcılarının Geçerli Bir Mesleğiniz Olsun İster Misiniz?

Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla İşkur kurslar düzenlemektedir.

Kurslara katılan her bir işsize İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi veriliyor.

Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta birlikte; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için 20 TL cep harçlığı açtıkları Ziraat Bankası hesabına aylık olarak yatırılıyor.

İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz

İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:

–  Online İşlemler

– İş ve Meslek Danışmanlığı

– Randevu Talebinde Bulunma

Ayrıca eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından ödeniyor. Kursların bitiminde eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlere MEB onaylı sertifika veriliyor. Büyük markalar, kurumsal firmalar eleman alımlarında MEB onaylı sertifika sahibi olan adayları tercih ediyor. İşkur katılımcılarının büyük kısmına isdhidam sağlıyor.


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. eda dedi ki:

  Ne zaman başlıyo ve ankaranın neresinde olcak bu kurs

 2. özlem erzi dedi ki:

  merhabalar, moda tasarım kursları egitim surecınız ne zaman başlamakta acaba rıca ersem bılgılendırebılırmısınız ? tesekkürler, sewgılerımle.

 3. nilufer taskan dedi ki:

  Sayin yetkili,
  Kurslar ne zaman basliyor, ne kadar suruyor acaba ?
  Detay bilgi alabilir miyiz ?

  Tesekkurler & iyi calismalar

 4. Gülcan Yavuz dedi ki:

  Sitillistlik kurs programı nezaman başlıyor

 5. mevlüt dedi ki:

  Merhaba. kurslar ne zaman başlyor. hafta sonu kurs varmı. Ben çalışıyorum bu işi yapmama engel olurmu

 6. yıldız dedi ki:

  moda tasarım kursu ne zaman başlıyo

 7. mevlüt dedi ki:

  Merhaba. Moda tasarım kursu ne zaman başlıyor. Hafta sonları varmı. Saatleri nasıl. Ben çalışıyorum, bu engel olurmu.

 8. gulten dedi ki:

  Moda tasarim kurslariniz nezaman acaba lutfen bilgilendirirmisiniz

 9. ali dedi ki:

  kalıp çıkarabilen bayan elemana ihtiyaç vardır

 10. Perihan dedi ki:

  Kalıp çıkara biliyorum size nasıl ulaşabiliriz

BİR YORUM YAZ