KKK sözleşmeli subay ve astsubay İlanı

KKK sözleşmeli subay ve astsubay İlanı

KKK sözleşmeli subay ve astsubay İlanı   Kara Kuvvetleri Komutanlığının artan personel ihtiyacını karşılamak üzere 2013 yılı içerisinde muvazzaf/sözleşmeli subay ve muvazzaf astsubaylar alınacaktır. Sözleşmeli olarak görevlendirilecek subay ve astsubaylar terörle mücadele çalışmaları kapsamında artan ihtiyacı karşılamak amacıyla temin edilecektir. Kara Kuvvetleri Komutanlığında muvazzaf/sözleşmeli subay ve muvazzaf astsubay olarak görev almak isteyen adaylar öncelikle kılavuzu okuyarak ilan şartlarına uygun olup olmadıklarını değerlendirerek. Ön başvuru yapabilirler. Ön başvurular 13 Şubat- 15 Mart 2013 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr internet adresinden online başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Başvuru koşulları ve adaylarda aranan nitelikleri içeren başvuru kılavuzu aynı genel ağ adresinde yayımlanmıştır. Kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.

Adaylarda aranan şartlardan bazıları şöyle; Sözleşmeli subaylık için; sınıf ve branşlara göre kaynak olarak belirtilen en az dört yıllık öğrenim yapan fakülte ve yüksek okullardan mezun olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak gibi

Ön başvuruları uygun olan adayların yazılı sınav / başvuru evraklarının incelenmesi / kayıt kabul faaliyetleri, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet testleri (FKT) ile mülakatları K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)nda icra edilecektir.

a. Yazılı Sınav Uygulama Esasları:

(1)  Ön başvurusu kabul edilenler yazılı sınava alınacaktır.

Muvazzaf/Sözleşmeli Subaylık için müracaat eden adaylardan başvurusu kabul edilenlerin yazılı sınavları; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Çorlu, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İskenderun, İzmir, Kayseri, Kahramanmaraş, Konya, Manisa, Malatya, Osmaniye, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (Girne)’nde (Fakülte Yüksek Okul kaynaklı branşlara başvurusu kabul edilenlerin yazılı sınavları Ankara’da) yapılmaktadır.


Bir önceki yazımız olan TEKZEN Yapı Market İş Başvurusu 2015 başlıklı makalemizde TEKZEN açık pozisyonlar, TEKZEN başvuru formu ve TEKZEN eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ