Mehdi Eker, 2 bin 500 tarım danışmanı alınacak

Mehdi Eker, 2 bin 500 tarım danışmanı alınacak

Mehdi Eker köylerde çiftçiye destek vermek amacıyla danışmanlık görevini üstlenecek 2 bin 500 personel alınacağının müjdesini verdi. Tarım danışmanı adı altında görevlendirilecek personelin çiftçinin tarlasında, bahçesinde, merasında, ahırında hizmet verecek.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağını açıkladı. TBMM Plan ve Bütçe sırasında açıklama yapan Eker, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağı müjdesini verdi. “Daha önce 7 bin 500 tarım danışmanı alındı. Bunlar kırsalda köylerde çalışacak. Köylerde çiftçinin yanında merasında, ahırında, onun yanı başında hizmet sunacak. Böylece sayı 10 bin kişiye ulaşmış olacak. Alım süreci başladı. Alım ilanı ÖSYM tarafından yakın tarihte çıkacak. Prosedürlerle ilgili çalışmalar tamamlanıp en geç 2013 Ocak ayına kadar danışmanlar çalışmaya başlamış olacak.” diye konuştu.  

Eker; Okul sütü programında ihale sürecinin başlatıldığını hatırlatarak, “Bu sene özel okullar da buna dahil edildi.” dedi. Eker, Et ve Balık Kurumu’nun et ve süt piyasalarını düzenleyen bir kuruma dönüştürüleceğini aktardı.

Bakan ekmek israfının önlenmesi için proje başlatacaklarını söyledi. Hedeflerinin Dünyada tarımsal ekonomik büyümede ilk 5 ülke arasına girmek olduğunu söyleyen Eker, “Tarımsal ihracatı 40 milyar dolara ulaştırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu. Bakanlığın 2013 yılı bütçesinin 13 milyon 116 bin 230 TL olarak öngörüldüğünü kaydeden Eker, “Bütçede geçen yılın başlangıç ödeneğine göre yüzde 25 oranında artış öngörülüyor.” dedi.


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ