Memur Alacak Kurumların Tam Listesi…

Memur Alacak Kurumların Tam Listesi…

Memur Alacak Kurumların Tam Listesi...2013 yılında neredeyse tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarını genişletme çalışmaları gündemde. Emekli olan personelin yerine memur alınması, yeni oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda memur alınması gibi nedenlerden dolayı çeşitli kamu kurum ve kuruluşları yeni memur alımları yapmak durumunda kalacaklar. Günümüzde sosyal medya mecralarının popüler olması nedeniyle bakanlar twitter hesaplarından takipçilerine memur alımı müjdesini daha ilana çıkmadan önce duyuruyorlar. Yeni memur alımlarını açıklayan kurumları hemen sizlerle paylaşıyoruz. İskur.us memur alımını ilan eden kurumların ilanlarını güncel olarak takipçileri ile paylaşıyor. Sitemizi ve Faceboook sayfamızı takip ederek güncel kamu kurumu ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz. Aşağıda adı geçen memur alımı haberlerinin de bazılarını sizlere anında duyurmuştuk. Şimdi toplu olarak yayımlıyoruz.

2013 yılında hangi kuruma kaç memur alınacak? 2013’te sözleşmeli memur alacak kurumlar var mı?

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 500 antrenör ve ayrıca 2013 yılı içinde 2000 personel alacaklarını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, 2013 Şubat ayında gümrüklere 1780 personel alınacağını açıkladı…

Adalet bakanlığı 2 bin 169 sözleşmeli zabıt katibi, 694 kadrolu zabıt katibi,348 sözleşmeli mübaşir alacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), sınavla toplam 670 gelir uzman yardımcısı alacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 300 Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcısı alacak.

Kamu gözetimi muhasebe ve denetim standartları kurumu 15 meslek personeli ve 10 adet uzman yardımcısı alacak.

2013 yılı İçerisinde Nereye Kaç Memur Atanacak? 

Eğitim: Eğitim sektöründe personel ihtiyacı hiç bitmiyor. Yeni vakıf üniversitelerinin, kolejlerin açılması nedeniyle eğitim sektörü de yeni istihdam yaratacak sektörler arasına girdi.

Gelecek yıl 8 bin elemana ihtiyaç duyulan sektörde 1-5 yıl deneyimli öğretmenler için maaşlar bin ila 5 bin lira arasında değişiyor.

Enerji, Ulaşım, Mühendislik: Bu alanda yetişmiş eleman sayısı az. Ama ihtiyaç çok fazla. 2013’te sektör, pek çok alanda  80 bin nitelikli eleman ihtiyacı doğacak. 1-5 yıllık deneyimli elemana 2 bin ila  6 bin lira arasında maaş verilecek.

Perakende: Gelecek yıl perakende sektöründeki tüm pozisyonlarda çok sayıda personel ihtiyacı yaşanacak. 2013’te 25 bin nitelikli elemana istihdam yaratacak olan sektörde maaşlar ise 1-5 yıllık deneyimli kişiler için 800 lira ila 2 bin lira arasında değişiyor.

Yüksek teknoloji: Bilişim ve telekomun yükselişiyle bilgi

teknolojilerinde tüm pozisyonlara talep devam ediyor. Gelecek yıl 120 bin nitelikli eleman arayışında olan ileri teknoloji şirketleri, 1-5 yıl deneyimli kişilere 1.500-5 bin lira arasında maaş veriyor. 

Sağlık: Hükümetin sağlık sektöründe özel sağlık kuruluşu açmaya yönelik belirlediği yeni kriterlerle atağa geçmesi bekleniyor. Sağlık sektöründe 2013’te 30 bin kişiye iş imkanı sunulacak. Sektörde maaşlar 1-5 yıl deneyimli kişilerde 2 bin-4 bin 500 lira arasında değişiyor

Son 1 yılda 750 bin kişiyi işe alan Türk işletmeler yeni teşvik sisteminin de etkisiyle 2013’te bu sayıyı daha da artırmayı planlıyor. 2013’te iş başı yapacakların 300 bini ise beyaz yakalı olacak.


Bir önceki yazımız olan Fillo Kargo İş Başvurusu- 2015 başlıklı makalemizde aras kargo iş başvuru, Fillo Kargo açık pozisyonlar ve fillo kargo eleman ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ibrahim bilek dedi ki:

    TCDD ye tekırdağ ili civarı işçi ve memur alımı ne zaman baslayacak

  2. hakan dedi ki:

    selam ben 2012 mayıs ayındaki kuraya yazılmadım engelliyim önümüzdeki kura ne zaman olucak bilgisi olan varsa bana yazabilirmi rica ediyorum saygılarımla

BİR YORUM YAZ