Teknosa 2014’te bin 500 kişiyi işe alacak

Teknosa 2014’te bin 500 kişiyi işe alacak

Teknosa İş BaşvurusuTürkiye’nin yerli teknoloji marketi Teknosa, sağlam adımlarla büyümeye devam ediyor. Şirket yeni yılda da yeni mağazalar açmaya ve mevcut mağazalarının içeriğini genişletmeye devam ediyor. Teknosa bu yıl zincirlerine 30 bin metrekare satış alanı daha eklemeyi ve 1500 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda yıl sonunda 4 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşmayı planlıyor.

Teknosa bu yıl bin 500 kişiyi işe alacak 

Teknosa’nın 2014 yılı hedefleri, doğrultusunda büyümeye endeksli olarak bin 500 kişi daha işe alınacak. Teknosa’nın 2014 hedefleri Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ve Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman‘ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.

Haluk Dinçer, toplantıda Teknosa’nın finansal durumu hakkında bilgiler vererek, şirketin yüzde 27’lik büyüme ile 2013’te başarılı bir performans sergilediğini ifade etti.

Dinçer, “Teknosa 2013’ü 3 milyar TL ciro ile kapattı. Teknoloji perakende pazarının yüzde 38’ine sahip olduk. 2014’te ise satış alanımıza yaklaşık 30 bin metrekare ekleyip, 1500 yeni kişiye daha istihdam sağlamayı ve yıl sonunda 4 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Teknosa Genel Müdürü Necil Oyman ise, Türkiye’de tüketici elektroniği pazarının 2013’ü yüzde 23 büyüme ile kapattığını, 2014 yılında ise yüzde 8’lik büyüme beklediklerini söyledi.

4 yeni ile mağaza açılacak 

Teknosa 2014’te 30 bin metrekarelik mağaza yatırımı yaparak, Türkiye çapında şubesi olmayan 4 ilde de bu sene mağaza açmayı hedefliyor.

Oyman online satış rakamları hakkında da bilgi verdi. teknosa.com’un performansı hakkında “2013 yılında siteden satışlarımız 2012 yılına göre, 2.3 kat büyüdü. Toplam ziyaret sayımız 2012’ye kıyasla yüzde 80 artış yakaladı” diye konuştu. teknosa.com’u nüfusa göre en çok ziyaret edilen ilin mağazalarının bulunmadığı Şırnak olduğunu aktaran Oyman, mobil kanaldaki trafikte de 2012 yılına göre 4.5 kat artış olduğunu ve mobil satışların online cironun yüzde 6’sını oluşturduğunu ifade etti.

‘Cep’ satışları durdu

Oyman, kredi kartı taksitlerine getirilen sınırlamanın cep telefonu etkilediğini de belirterek; “Cep telefonu satışımız ocakta yüzde 125 arttı. 1 Şubat itibariyle gelen yeni düzenlemeler cep telefonu satışlarında bir durgunluk yarattı. Ancak şubatın ikinci yarısında yeniden artış bekliyoruz.” Teknoloji marketler olarak cep telefonuna taksit yapamadıklarını, ancak GSM operatörlerinin taksitli cep telefonu satabildiklerini belirten Oyman, “Sektör olarak bunun haksız rekabete yol açtığı yönünde görüşümüz var. Her kanalda aynı uygulamanın olmasını bekliyoruz” dedi.


Bir önceki yazımız olan Oyak Grubu Eleman alımı başlıklı makalemizde Erdemir iş başvurusu, Oyak Grubu açık iş pozisyonları ve Oyak Grubu iş başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. aynur dedi ki:

    acil ise ihtiyacım var ve sizlerle çalışmak istiyorum döner seniz çok sevinirim

  2. ayşe dedi ki:

    acil işe ihtiacım var dönerseniz çok mutlu olurum sizinle çalışmaktan gurur duyarım

  3. Mustafa turan dedi ki:

    İşe ihtiyacım var cvp veritseniz sevinirim

BİR YORUM YAZ