Ziraat Bankası Lise ve iki yıllık üniversite mezunlarını işe alacak

Ziraat Bankası Lise ve iki yıllık üniversite mezunlarını işe alacak

Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası’nın eleman alımı ile ilgili ilanını yayımlamıştık. Sınava tabi tutularak alınacak Ziraat Bankası personeli ilamında bir detay gözlerden kaçamadı. Bankacılık sektöründe ilk kez lise ve iki yıllık üniversite mezunları bankacı olmak için Ziraat’e başvurabilecekler. Banka bu kapsamda 3 bin 265 personel alınacak. Ayrıca işe girmeye hak kazanan gençlere yaşadıkları il ve ilçelerde istihdam sağlanacak.

Ziraat Bankası’nın 3 bin 265 personel alımı için düzenleyeceğini duyurduğu sınav için bir haftada 20 bini aşkın başvuru yapıldı. İlk kez lise ve iki yıllık üniversite mezunu 2 bin 500 gencin işe alınacağı sınavda “yerinde istihdam” koşulu talebe ilgiyi artırdı. Daha başvuru tarihinin son gününe kadar başvuru sayısının 10 kat artması tahmin ediliyor. İşe alınan adaylar, başvuru yaptıkları il ve ilçelerde işe yerleştirilecek.

Bankacılıkta Bir İlk 

Bankacılık sektöründe bir ilke imza atan banka; lise ve iki yıllık üniversite mezunlarına bankacı olma yolunu açtı. İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmalarından kaynaklanan personel ihtiyacını karşılamak için 3 bin 265 personel alacak. Başvurular 28 Eylül’e kadar devam ediyor. Banka, yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şubeyle birlikte toplam bin 486 şubeyle hizmet veriyor. Kısa-orta vadede İstanbul’da 100 adet şube, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede de “butik şube” açmayı planlıyor. Bankanın geçen yıl bin 545 kişi aldığı sınav için de 80 bini aşkın üniversite mezunu genç başvurmuştu. Bu sınavda “yerinde istihdam” koşulundan dolayı Van’dan başvuru yapan ve kazanan o ildeki şubede görev yapacak. Böylece gençlere yaşadıkları il ve ilçelerde istihdam imkânı sağlanmış olacak. Ziraat Bankası, üç yıldır eleman alımı ve yükselme sınavlarını kendi sistem altyapısını kullanarak online olarak gerçekleştiriyor. Sistem adayların yaşadıkları illerdeki banka şubelerine çağrılarak, bankanın bilgisayarları başında online olarak soruları cevaplandırması ve sınav bitimini takip eden on dakika içinde de sonuçları öğrenmelerine imkan verecek şekilde hizmet veriyor.

Asistanlar İş Başına

Banka, 35 müfettiş yardımcısı, 2 bin 500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, olmak üzere toplam 3 bin 265 genç personeli sektöre kazandıracak. Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavları 24 Kasım 2012′de 21 il merkezinde düzenlenecek. Başarılı adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda özel eğitim verilerek göreve hazırlanacak.


Bir önceki yazımız olan 10 bin kişiye iş imkanı geliyor! başlıklı makalemizde Ali Tezel, İş güvenliği uzmanı ve iş güvenliği uzmanı alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    slm form nereden dolduruyoruz acaba

  2. gözde dedi ki:

    2 yıllık universite mezunuyum transkırpımde ıyı lıse mezunu veya 2 yıllık unıverste mezunu olarak basvursam bır sonuç alablirmıyım acaba ?

BİR YORUM YAZ