2012 Ülker Personel ve Eleman Alım İlanı Başvuru

2012 Ülker Personel ve Eleman Alım İlanı Başvuru

2012 Ülker Personel ve Eleman Alım İlanı Başvuru

2012 Ülker Personel ve Eleman Alım İlanı Başvuru

Ülkemizin en büyük şirketlerinden olan ülker 2012 yılı için birçok alanda iş personel alımı yapacağını duyurdu.Tek çeşit bisküvi üretimi ve tek bir atölye ile 1944 yılında yola çıkan Ülker bugün gıda alanında Türkiye’nin binlerce kişiye iş veren dev şirketlerinden, dev markalarından ve önemli değerlerinden biri. Ülker yaklaşık olarak 25 bin kişiye istihdam sağladığı gibi iş arayanlar ve gıda alanında kariyer yapmak isteyenlerin tercih ettikleri kurumların başında geliyor. Ülker’e iş başvurusunda bulunan kişi sayısı o kadar fazlaki Ülker İnsan Kaynakları iş başvuru formu listesinde yaklaşık 550 bin işçi adayının cvsi bulunuyor. Ülker personel alımı ve istihdam politikaları yaklaşık 200 kişinin çalıştığı ve sürekli işçi-personel alımı değerlendirmesi yapan Ülker İnsan Kaynakları Departmanı tarafından belirleniyor.

Sadece yurtiçi değil yurt dışındaki Ülker yatırımları için de işçi alımı , personel alımı, ülker iş başvurusu ve iş başvuru formu değerlendirmeleri grubun “İnsan Kaynakları Departmanı” tarafından yapılıyor.

Ülker iş başvurusu işçi ve personel alımı nasıl yapılıyor, özgeçmişler nasıl değerlendiriliyor.

Ülker İnsan Kaynakları Departmanı mevcut durum ve yatırımlar dahilinde her yıl yeni işçi-personel alım ve istihdam plan hazırlanıyor ve söz konusu plan 4 aylık süreçlerde yenileniyor. Üst düzey yönetici alımlarında “beyin avcısı – executive search” şirketlerinden yararlanılırken daha alt kademe yöetici alımlarında internet ve gazete ilanlarından faydalanılıyor. Toplu personel alımlarında ise büyesinden iş ilanları ve iş başvurusu yapılabilen ilan merkezlerinden yararlanılıyor. Ülker’de çalışanların başarı ve potansiyellerini ödüllendirmek ve gelişim alanlarını belirlemek için Hedef ve Yetkinlik Bazlı Performans ve Kariyer Yönetim Sistemi kullanılmaktadır. % 50 hedef, % 50 yetkinliklerin değerlendirildiği bu sistem; çalışanların kariyerlerine yön vermelerini sağlayan, kariyerlerini geliştirmeleri için onlara eğitim ve gelişim fırsatları sunan, hem bireysel hem de organizasyonel gelişime katkı sağlayan bir sistem oluşturma fikrinden yola çıkılarak kurgulanmış olup, her çalışanın Ülker Grubu’nun vizyonuna sağladığı katkıyı ve sahip olduğu yetkinlikleri geliştirmeyi hedefler.

Yeni mezunların Ülker’e yaptıkları iş başvurularında değerlendirme ve işe alımda şu işlemler uygulanıyor. Başlangıçta özgeçmişler eleniyor ve söz konusu boş pozisyon- ilan için eleme ile 5-7 özgeçmiş seçiliyor. Sonrasında özgeçmişlerin sahibi adaylar ingilizce yetenek, genel yetenek ve kişilik testi değerlendirmesine tabi tutuluyor. Son olarak İnsan Kaynakları Yöneticileri ortak bir kararla iş başvurusunu yapan söz konusu kişinin işe alımını yapıyorlar. Yönetici pozisyon ve ilanlarına iş başvurusunda bulunan adaylar ise daha bireysel görüşmeler ve felsefi testler kapsamında değerlendiriliyor.

Ülker’de maaş ve ücretler

Ülker’e iş başvurusu formunu doldurup iş başvurusunda bulunan adayların merak ettiği konuların başında ise Ülker bünyesindeki pozisyonlarda alacakları maaşlar geliyor. Ülker bünyesinde çalışanların ve pozisyonların maaşları ücretlendirme idaresi tarafından belirleniyor. Grub bünyesinde maaşlara yapılacak zamlar ise enflasyonla oranlanmış durumda fakat performans değerlendirmesi de çalışanların maaşları üzerinde etkili olabiliyor.

Ülker için bir iş başvuru formu hazırlarken ve iş başvurusunda bulunurken Ülker işe alım prensiplerini göz önünde bulundurmanız gerekli.

Teknik uygunluk prensipleri: Eğitim, Deneyim, İşe Özel Bilgi, Yabancı Dil, Bilgisayar Bilgisi, Gerekli Ekipmanları Kullanabilme

Ana yetkinlikler: Müşteri Odaklılık, Takım Çalışmasına Yatkınlık, Etkili Problem Çözme, Sonuç Odaklılık, Yenilikçilik

Ülker değerleri: Dürüstlük ve adalet, İnsana Saygı, Yenilik, Alçak gönüllülük, Sadakat ve sahiplenmedir.

Ülker Şirketler Grubu bünyesinde; İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı, Kazan Operatörü, Personel Memuru, Vardiya Mühendisi, Genel Müdür Sekreteri, Muhasebe Memuru, Kalite Yönetimi Temsilcisi, Üretim Mühendisi, Yurt İçi Satış Temsilcisi, Üretim ve Depo Sorumlusu, Elektrik Elektronik Teknisyeni, Kalite Güvence Mühendisi, Yardımcı İşletmeler Mühendisi, Vardiya Mühendisi, Üretim Planlama Memuru, Satınalma Memuru, Laborant, İhracaat/İthalat Sorumlusu, Kalite Yönetim Sistemleri Mühendisi, Mekanik Bakım Mühendisi, Ar-Ge Mühendisi, Financial Affairs Specialist gibi birçok pozisyonda iş imkanları ve iş fırsatlarını değerlendirebilir iş başvuru formu doldurarak, Ülker iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

kaynak: ulker.com.tr


Bir önceki yazımız olan Finans Bank İş Başvurus Yapma İşkur başlıklı makalemizde Finans Bank İş Başvurus Yapma İşkur, Finansbank Çalışma Saatleri 2012 ve Finansbank'ın Çalışma Saatleri Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. ali eltutar dedi ki:

  sayın ulker yetkılısı ben yuksek okul mezunuyum ii derecede bılgısayar bılgım var agır vasıta ehlıyetım ve tecrubemde var suan sabah gazetesınde calısıyorum turhal zile sorumlusu olarak sızınle calısmak istıyorum saygılarımla ali eltutar 05413765088

 2. murat dedi ki:

  ülkere başvurud bulunmak istiyorum..

 3. muhammed nurullah dedi ki:

  fortlift belgem var iş arıyorum acilen 05443163376 lise mezunyum

 4. hasan dedi ki:

  ülkerde calişmak iştiyorum saygılarımla 05385850772

 5. emrah geyik dedi ki:

  sizinle çalışmak istiyorum saygılarımla 05532703710

 6. yasin bölükbaşı dedi ki:

  sizinle çalışmak istiyorum 05416997298

 7. Fevzi Ataman dedi ki:

  Sizinle çalışmak bana onur ve gurur verir.Saygılarımla

 8. Songül Bozkurt dedi ki:

  Giresun Üniversitesi MYO ,iletme mezunuyum..bünyenizde çalışma istıyorum

 9. yasin dedi ki:

  bünyenizde calısmak isterim

 10. alifevzi dedi ki:

  4 yıl toptancılık yaptım ki bide bu işi kayseride yaptım ülkerle görüşmeliyiz bence 05545816010

 11. faruk dedi ki:

  forklif belgem var iş arıyorum sizinle çalışmak istiyorum sakaryalıyım

 12. halil dedi ki:

  burda calısmak isterdim size ben nasıl ulasabilirim

 13. ebru yılmaz dedi ki:

  sizinle çalışmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 14. yunus dedi ki:

  çeşitli marketlerde calıstım ve market sistemlerını bılıyorum sızınle çalısmak ısterım

 15. burcu dedi ki:

  ülkerde çalışmak istiyorum bana yardımcı olabilirseniz çokk sevinirim

 16. derya dedi ki:

  merhabalar,kardeşimle birlikte ülker fabrikalarında çalışmak istiyoruz.. lütfen ulaşın bize…. ümraniyede oturuyoruz. saygılarımızla…

 17. emrah dedi ki:

  mrhb özel sektörtde deneyimim var makine başında durabilirm bantta, üretimde, beslemede, kek bölümünde gofret bölümünde, çıkolata bölümünde deneyimim var ve ülker fabrikasında sizinle çalışmak isterim.05062 2620 74
  yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla..emrah genç

 18. kadir dedi ki:

  Cesitli marketlerde uzun sureli calistim.market isinde oldukca tecrubeliyim.sizinle calismayi gercekten isterim..olumlu yada olumsuz geri bildirimde bulunursaniz sevinirim.

 19. Humeyra dedi ki:

  Sizinle clismak istiyorum

BİR YORUM YAZ