Apple, Türkiye Eleman Arıyor!

Apple, Türkiye Eleman Arıyor!Dünyaca ünlü dev teknoloji markası Apple, Türkiye’deki ilk mağazasını İstanbul’da mağaza açacak! Firma İstanbul mağazası için eleman alımı ilanı yayımladı.  

Apple, Türkiye’de ilk mağazasını İstanbul’da açıyor. İstanbul Apple mağaza için 6 farklı pozisyona eleman aranıyor. Apple İstanbul mağazası için Envanter Uzmanı, İş Uzmanı, Genius, Mağaza Lideri, Yaratıcı ve Uzman pozisyonlarına personel alımını duyurdu. Apple iş alımlarını Kariyer Net aracılığı ile yapıyor. Apple Türkiye İstanbul mağazası için alınacak olan personel başvuruları da kariyer sitesi üzerinden yapılabilecek. ABD’den gelen bir ekip, Apple’ın Türkiye ofisi için görüşmeleri sürdürüyor.

Apple açık pozisyonlarını görmek ve başvuru yapmak için tıklayınız.

ABD’li dev teknoloji markası Apple, Türkiye’de bugüne kadar mağazacılık, satış, pazarlama ve teknik servis işlemlerini Koç grubu bünyesindeki Bilkom’la yürütüyordu. Firma geçtiğimiz yıl Türkiye ofisini kurarak yeniden yapılanma süreci başlatmıştı.

Apple İstanbul ofisi ilk etapta Türkiye’de pazarlama ayağında daha etkin hizmet vermek adına kuruldu. Ancak şimdi yeni işe alımlarla birlikte büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta yurtdışından gelen Apple ekibi İstanbul’da mağaza açılışı için ilk görüşmelere başladı.

Apple CEO’su Tim Cook, ABD basınında da sıklıkla yer alan isimler arasında bulunuyor. Başkan Barack Obama’nın ulusa sesleniş konuşmasında First Lady Michelle Obama ile birlikte konuşmayı dinleyenler arasında yer alıyordu. Cook, Apple’ın yıllık hissedarlar konferansı öncesindeki açıklamalarında, küresel alandaki yatırımlarında Türkiye’nin ilk sıralarda yer aldığına dikkat çekti.

Cook, Apple’ın genişleme stratejisinde mağazaların büyük önem taşıdığını belirterek ‘Apple’ın küresel çaptaki popülerliğini giderek artırdığını ve mağazaların talebi karşılamakta zorlandığını’ söyledi.

Cook, “Bazı mağazalarımız istediğimiz büyüklükte değil” ifadesini kullanırken, 20 Apple Store’un kapatılarak, genişletileceğini yeni adreslerde açılacaklarını söyledi. Ayrıca, birçoğu ABD’nin dışında olmak üzere 30 Apple Store açacaklarını söyleyen Cook, 2013’te mağaza açacakları 13 yabancı ülkeden ilkinin Türkiye olacağını söyledi.

Apple’ın bir süredir İstanbul ve Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde perakende operasyonları için eleman aradığı TechCrunch sitesinde de yayınlandı.

Cook, ” Zamanla her ülkede yer almak istiyoruz. Daha uzun yolumuz var.” dedi.

Apple, geçtiğimiz yıl 400’ü aşkın mağazasında dünyanın dört bir yanında 120 milyon insana ulaşmayı başardı. Cook, “Apple Store’lar satmak için değil, hizmet etmek için var” dedi. Apple yaklaşık 1 milyar dolar yıllık perakende yatırımlarına harcama yapıyor.


Bir önceki yazımız olan Fillo Kargo İş Başvurusu- 2015 başlıklı makalemizde aras kargo iş başvuru, Fillo Kargo açık pozisyonlar ve fillo kargo eleman ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*