Bimeks Electro World’u satın aldı.

Bimeks Electro World’u satın aldı.

Bimeks İş BaşvurusuTürkiye’nin önde gelen teknoloji mağazaları zinciri Bimeks, Electro World Türkiye’yi bünyesine kattı. Tüketici elektroniği ürünleri odaklı perakende mağazalar zinciri Bimeks’in, Electro World’un satış işlemlerini yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Tüketici elektroniği ürünleri satışında liderliğe oynayan Bimeks, Electroworld Türkiye operasyonunu bünyesine katarak dev bir atılım yaptı. Satış haberlerinin ardından Bimeks’in hisseleri borsada tavan yaptı.

Bundan böyle Bimeks Grubu’nun 18’i franchise olmak üzere 32 mağazası bulunan Electroworld Türkiye’nin de işletmecisi oldu.

Satış prosedürleri tamamlanınca Electroworld’un mağazaları Bimeks’in bir kolu olarak çalışmaya devam edecek.

Electroworld’un bağlı olduğu Dixons Retain Group’un İcra Kurulu Başkanı Sebastian James, satış hakkında açıklama yaptı. “Lider olduğumuz pazarlara odaklanmak için planladığımız stratejilerde bir dönüm noktası elde ettiğimiz için mutluyuz. Electroworld bu anlaşmayla Türkiye’de Bimeks Grubu’nun bir parçası olarak şirketin gelişiminin bir parçası olacak’ diye konuştu.

Bimeks’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray’da konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu satın almayla Türkiye’deki pazar lideri konumlarının daha da güçleneceğini belirtti.

Bimeks grubu satın almanın verdiği rahatlıkla personel ve şube sayısını da arttırmayı planlıyor. Giderek büyüyen Bimeks grubu mevcut mağazaları için yeni personeller almaya devam edecek.

Bimeks iş başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ