Çağrı merkezi iş başvurusu

Çağrı merkezi iş başvurusu

call-center-Son dönemlerde hızla gelişen çağrı merkezlerine yenileri ekleniyor. 1 milyar dolarlık ekonomi yaratan çağrı merkezi sektörü, 40 bin kişiye iş kapısı oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ ve Bingöl’de Vodafone ile Callpex’in çağrı merkezleri açarken, “Doğu’ya, Güneydoğu’ya bilişimle ilgili iş alanları açacağız. 1 milyon kişiye iş kapısı olabilir” dedi.

Ülkemizin en önemli istihdam kapısı olan çağrı merkezleri son dönemlerde hızla büyümeye devam ediyor. Bugüne dek1 milyar dolarlık ekonomi yaratan sektörde 40 bin kişi çalışıyor.  Son zamanlarda Türkiye’nin Doğu illerinde daha fazla açılmaya başlayan çağrı merkezleri 1 milyon kişiye iş imkanı sunacak.

Son olarak Vodafone Elazığ’da, Callpex’de Bingöl’de çağrı merkezi açarak Doğuda yaşayan gençlere iş kapısı oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çağrı merkezi açılışlarında “Doğu’ya Güneydoğu’ya bilişimle ilgili iş alanları açmaya devam edeceğiz” dedi.

Çağrı merkezlerinde 40 bin kişi çalışıyor 

Binali Yıldırım “Bir kişiye fabrika kurup iş açmak için 50-60 bin lira para harcarken çağrı merkezlerinde 5 bin lira harcayarak bir kişiye iş kurulabiliyor. O nedenle bundan sonra da Doğu’ya Güneydoğu’ya sürekli bilişimle ilgili iş alanları açacağız. Bu alanda 1 milyon ihtiyacımız var. Gelişmiş ülkelerde 100 kişiye bir çağrı merkezi sandalyesi düşüyor, bizde 2 bin kişiye bir tane düşüyor. Şu anda 40 bine yakın çağrı merkezi çalışanı var. Ama 1 milyona kadar yolu var. Bu istihdam alanlarında da Doğu ve Güneydoğu’yu seçeceğiz.”

Vodafone’dan Doğu illerinden birinde çağrı merkezi açmalarını rica ettik. 2 aydan kısa bir süre sonra Elazığ Çağrı Merkezi’nin açılışının yapıldı. “Özel sektör olarak ayrıca burs, bilgisayar kursları da veriyorlar.

BTK: Doğu ve Güneydoğu’da istihdam fırsatı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer “Doğuda açılan çağrı merkezleri, bu bölgelerin en önemli istihdam kaynağı olacaktır. Başta Vodafone ve diğer işletmelerimiz olmak üzere bundan sonra çağrı merkezlerini Doğu bölgelerine yapacaklardır.”

Elazığ Çağrı Merkezi, Türkiye genelinde Vodafone abonelerine hizmet sunacak. Yüksek teknoloji ile 3 bin 800 metrekarelik alanda kurulan Vodafone Çağrı Merkezinin örnek bir merkez olması hedefleniyor. Elazığ Çağrı Merkezinin yıllık 36 milyon dakika çağrı yanıtlama kapasitesi olacak. Doğudaki gençlere isdihdam sunan merkez, Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne ulaşan tüm çağrıların yüzde 15’ini yanıtlayacak.

Calpex’de Bingöl’de Çağrı Merkezi açtı

Sektörün lider firmalarından olan Calpex’de Bingöl Çağrı Merkezi kompleksini hizmete sundu.1000 kişilik kapasitesi bulunan merkez yörede ilk etapta 150 kişiye, yıl sonuna kadar da 350-400 kişiye istihdam sağlayacak.

Ali Sabancı’nında ortak olduğu Callpex ayrıca Kültür Merkezi Projesi ile Bingöl’e farklı hizmetler de götürecek. Sinema ve tiyatro salonları, çeşitli kültürel kulüpler, diksiyon ve bilgisayar kursları açarak bölge gençlerinin gelişimine katkıda bulunacak.

Vodafone Elazığ’a 20 milyon lira yatırdı

VODAFONE, doğu illerine istihdam yatırımının ilkini Elazığ’da attı. Dünya standartlarında çağrı merkezi açtıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray “Elazığ’daki çağrı merkezi 20 milyon TL’lik yatırım planı ile bölgesel ekonomik ve sosyal kalkınmayı etkileycek. Elazığ Çağrı merkezi ilk yılda 250 kişilik istihdam edecek. Uzun

dönemde bu rakam iki katına çıkacak. Elazığ’da genç nüfusun istihdam edilmesine katkıda bulunmayı ve bölgesel kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Sitemizi takip ederek çağrı merkezi iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Calpex iş başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. ayetullah dedi ki:

  aradığınız bütün niteliklere sahibim.kendime cok güveniyorum.diksiyonum ve müşteri ile olan diyaloğum cok iyi.bu işi cok istiyorum…

 2. Eda dedi ki:

  Merhaba Aradıgınız niteliklere sahibim kendime güveniyorum ve diksiyonum düzgün ve müşteri ile olan diyaloğum çok iyi ,bu işi çok istiyorum bilginize sunarım …

 3. perihan dedi ki:

  mrb ben 2yıllık turizm otel mezunuyum işsizim kendime güveniyorum ve çağrı merkezinde çalışmayı çok istiyorum ……

 4. nurullah dedi ki:

  Giresun üniversitesi çağrı merkezi hizmetleri bölümü öğrencisiyim bu yıl okul biter inşallah eğitimini aldık bu alanda başarılı olacağıma inanıyorum ilgilerinize teşekkür ederim.

 5. Öznur DİNÇ dedi ki:

  mrblar ben öznur Elazığda yaşıyorum..1994 doğumluyum..çağrı merkezinde çalışmak istiyorum.. ilginiz için teşekkür ederim..

 6. yeliz dedi ki:

  cagrı merkezinde çalışmak istiyorum İstanbul Anadolu yakası

BİR YORUM YAZ