Hava trafik kontrolör lisansı nereden alınır?

Hava trafik kontrolör lisansı nereden alınır?

Hava trafik kontrolör lisansı nereden alınırDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alacağını duyurdu. DHMİ Genel Müdürlüğü giriş sınavı düzenleyerek asistan – stajyer hava trafik kontrolörü pozisyonları için personel alacağını ilan etti. Kurum sınav ile ilgili duyuruyu, Resmi Gazete’de yayınladı. DHMİ yeni alacağı pozisyonlar için aradığı koşullar arasında “Hava trafik kontrolör lisansı” sahibi olan adayların sınav başvurusu yapacağını belirtiyor. Peki Hava trafik kontrolör lisansı nereden alınır? Kimler Hava trafik kontrolör lisansı alabilir?

Asistan hava trafik kontrolörlüğe başvurmak için geçerli hava trafik kontrolör lisansı sadece Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hava Trafik Kontrol Bölümü mezunlarında vardır. Bu nedenle o bölümden mezun olmayanlar sadece stajyer hava trafik kontrolörü olabilir. hava trafik kontrolör lisansı Halk Eğitim ve özel kurumlardan alınmamaktadır.

Hava trafik kontrolörleri ne kadar maaş alır?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde hava trafik kontrolörü olarak görev yapanların maaşı ne kadardır? İlk göreve başlayanlar için eğitim sırasında 4000-4500 lira arasında değişen maaş ödenmektedir. Eğitimi tamamlayıp meydana inenler, yani hava trafik kontrolörü olanlar 6000 lira civarında maaş alırlar.

Hava trafik kontrolör lisansı almak için gereken şartlara buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ