İş arayanın yol ve başvuru masrafını devlet karşılayacak.

İş arayanın yol ve başvuru masrafını devlet karşılayacak.

nasıl para kazanabilirim?Hükümet, işsiz olanların iş bulma sürecindeki masraflarını karşılamak üzere uygulama başlatıyor. Uygulama kapsamında yardıma muhtaç yoksul vatandaşların işe yerleşme süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla destek verilecek.

Yeni uygulama kapsamında işe düzenli olarak devam edene yakacak ve eğitim yardımı yapılması da planlanıyor. Devlet iş arayanların yol ve başvuru masrafını karşılamak üzere yardım yapmak üzere çalışmalar yapmaya başladı. İşe düzenli olarak devam edene de yakacak ve eğitim yardımı yapılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal yardım alan vatandaşlar iş aradıklarında, onlara kolaylık sağlamak adına özel bir ekonomik destek verecek.

Devletten sosyal yardım alan vatandaşlar İş ararken yol paraları, işe giriş sürecinde yaptığı başvuru masrafları, hatta vesikalık fotoğraf çekimi için ödedikleri paraları bile devlet karşılayacak. Bu kişiler iş bulup 6 aydan fazla aynı işyerinde çalışmayı sürdürdüklerinde ise ‘yakacak ve eğitim materyali’ yardımı da yapılacak.

Bakan Fatma Şahin bu uygulamanın Denizli’de pilot proje olarak uygulaması konusunda talimat verdi. Uygulama kapsamında “iş arayan, istihdama katılmak isteyen yoksulları teşvik etmek” amaçlı sistem, Türkiye geneline yaygınlaştırılacak. Pilot olarak Denizli’de başlayan uygulama kapsamında 4 ayda 133 vatandaşın istihdama kazandırıldı. Bundan böyle 16 büyükşehirde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla uygulanmaya devam edecek.

340 LİRA YARDIM

Devletten sosyal yardım alanlar İŞKUR’a bildiriliyor. Kişinin iş görüşmesine gitmesi için lazım olan yol parasını sosyal yardım vakfı karşılıyor. 70 lira nakdi yardım yapılarak ise rapor, fotograf gibi masraflar karşılanıyor. Bu kişiler işe başladıktan 15 gün sonra 340 lira ödeme yapılıyor.Yakacak ve eğitim yardımı daha sonra bu rakama ekleniyor.


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. mustafa polat dedi ki:

  size çok inanmak istiyorum ben hala işsizim allahtan korkun yediginiz ekmegi ancak bana bir iş bulunca helalleştire bilirsiniz

 2. celal özyeşil dedi ki:

  bende 1 buçuk aydan beri işsizim manisa salihlide iş imkanı yok dogru düzgün fabrika yok

 3. hüseyin durmaz dedi ki:

  sizlere çok inanmak istiyorum saygılar

 4. Halis aslan dedi ki:

  Yalan söyleyip insanları yanlış yönlendirmeye hakkınız yok böyle bir çalışma da yok arkadaşlar iskur ile irtibat icerisindeyim sordum sorusturdum böyle ödenek yapılmıyor.

BİR YORUM YAZ