İş başvuru dilekçesi

İş başvuru dilekçesi

dilekceİş arayan kişiler çeşitli yollardan iş başvurusu yapabilmekteler. Başvurulacak işe, kuruma, firmaya göre çeşitli yollarla başvuru yapılmaktadır. Bazı özel firmalara CV- Özgeçmiş göndererek başvuru yapılmaktadır. Bazı firmalara bizzat başvuru yapmak gerekmektedir. Bazı firmaların sitelerine online iş başvurusu yapılmaktadır. İnsan Kaynakları sekmesindeki hazır İş Başvuru formları doldurularak da başvuru yapılan firmalar bulunmaktadır.

Bunların yanında bazı firmalara da dilekçe ile başvuru yapılmaktadır. İş başvuru dilekçesi bizar aday tarafından teslim edilir. Bu yöntem kurumsal firmalar tarafından ve akademik iş başvurularında tercih edilmektedir. Resmi kurumlarına iş başvurusu yapılırken de yapılan dilekçe yazılması gerekmektedir. İş Başvurusu Dilekçesinde kısaca adayın adı, mezun olduğu okul, iletişim bilgileri ve dilekçe ekinde ise özgeçmişi bulunmaktadır. iş başvuru dilekçesinde talip olunan pozisyon da yazılır. İmzalanan dilekçe, özgeçmiş ve istenen diğer evraklarla birlikte kuruma- firmaya elden ya da posta yoluyla iletilmektedir. Bu konuda iş başvuru yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak adına İş Başvurusu Dilekçe örneğini paylaşıyoruz.

Örnek İş başvuru dilekçesi 

İstanbul Belediyesi

Peyzaj Mimarlığı Departmanı

İstanbul Belediyesinin 2013 yılı içinde Peyzaj Mimarlığı Departmanında sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmak istiyorum. İstanbul Belediyesi Peyzaj Mimarlığı Departmanındaki bahçıvanlık kadrosuna müracaat etmek istiyorum. Gereğini arz ederim.

 

Açık İkametgah Adresi

 

Ev Telefonu

Cep Telefonu                                                                                Tarih


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. karamel-19861@hotmail.com dedi ki:

  dozer oprtryüm iş arıyorum erzurumda oturuyom ve santiyelerde kala bilirim 4 yıllık deneyimim var

 2. özlem günay dedi ki:

  tıbbi sekreterlik kursunu başarılıbirşekilde bitirmiş bulunmaktayım 5 senelik diş hekimliği yanında asistanlık deneyimim vardır acil iş arıyorum

 3. erkan_gonlum@hotmail.com dedi ki:

  suburge isi ya ni temizlik isleri. yaparim cok ihtiyacim var babam hasta anam hasta ben bakma zorundayim

 4. Emrah karabulut dedi ki:

  Belgelı kaynakcıyım ısr ıhtıyacım var
  Lıtfen yardımcı olun tershanede calısmak ıstıyorum

BİR YORUM YAZ