İŞKUR 230 İş ve Meslek Danışmanı Alacak

İŞKUR 230 İş ve Meslek Danışmanı Alacak

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Türkiye İş Kurumu İŞKUR memur alımlarına devam ediyor. Kurumda oluşan ihtiyaçlar dahilinde yeni “İş ve Meslek Danışmanları” alınacak. İşkur İş ve Meslek Danışmanlarını sözleşmeli kadroda isdihdam edecek. İşkur’a müracaat eden adaylara bir nevi yaşam koçluğu yapacak olan danışmanlar daha sonra kadroya geçme fırsatından da yararlanabilecek. Ancak adayların İş ve Meslek Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. İŞKUR’un isdihdm edeceği İş ve Meslek Danışmanları için açık kadro bulunan iller aşağıdaki tabloda yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puan sırası esas alınacak şekilde 230 sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı alımı gerçekleştirecektir. 22 Mart 2013 Cuma günü saat 23:59’a kadar başvurular devam edecektir.

İş ve Meslek Danışmanı Genel ve Özel Şartları 

Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı olarak atanabilmek için;

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

• Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

• Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı olarak istihdam edilecek pozisyon için fakülte veya yüksekokulların en az lisans programlarından mezun olmak, (son başvuru tarihi itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların yerleştirilmesi yapılmış olsa dahi atamaları yapılmayacaktır.)

• KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünde 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan sınava girmiş ve puan almış olmak,

• İş ve Meslek Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak şarttır.

Başvuru Süreci 

Söz konusu şartları taşıyan adayların 8 Mart 2013 ile 22 Mart 2013 tarihleri arasında başvurularını internet yoluyla (www.iskur.gov.tr) İŞKUR’a yapması gerekmektedir.

İşlem adımları:

• Başvuru formunun doldurulabilmesi için Kurum iş arama sistemine iş arayan kaydı yapılması gerekmektedir.

• www.iskur.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numarası ve iş arayan kaydında kullanılan şifre ile sisteme giriş yapılır.

• Ana sayfadaki “İş ve Meslek Danışmanlığı Tercih Formu” linki tıklanır.

• Açılan pencereden tercihler yapılarak başvuru tamamlanır.

• İnternet üzerinden tercihinizi kaydettiğiniz andan itibaren, bu tercihinizi değiştirmeniz, kısmen ya da tamamen iptal etmeniz mümkün olmayacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

• İş ve Meslek Danışmanları en fazla 10 (on) il tercihi yapabileceklerdir.

• Kurum tarafından, Lisans mezunları için 7-8 Temmuz 2012 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı esas alınarak, yapılan tercihlere göre başvurular arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yerleştirmeleri yapılacaktır.

230 Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı Kontenjan Tablosu İçin Tıklayınız.

Online Başvuru İçin Tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. esra dedi ki:

    MESLEK DANISMANI BELGESINI NASIL VE NERDEN ELDE EDEBILECEGIMIZ KONUSUNDA DETAYLI BIR ACIKLAMA RICA EDIYORUM SIIZ SITE KURUCULARINDAN

  2. eda dedi ki:

    iş ve meslek danışmanlığı atamaları ne zaman olacak? 4000 kişi alındı artık bitti binlerce insan da boş yere belge almış mı olacak???

BİR YORUM YAZ