İŞKUR 45 Personel Alacak!

İŞKUR 45 Personel Alacak!

İŞKUR 45 Personel Alıyor Türkiye İş Kurumu İŞKUR iş arayanların umudu olmaya devam ediyor. İş arayanları işverenle buluşturan kurum bu kez kendi personelleri için ilan verdi. 45 İstihdam Uzman Yardımcısı Alımını duyuran İşkur adaylarda aranan özellikleri ve başvuru şartlarını da açıkladı. İlan şartlarını taşıyan adayların İstihdam Uzman Yardımcısı olmak için sözlü sınava tabi tutulacağı belirtiliyor. Adaylar sınava katılmak için 11 Ocak 2013 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

İŞKUR Merkez Teşkilatına Sözlü Sınavla Hukuk, Siyasal, İktisat, İşletme Ve İktisadi Ve İdari Bilimler Alanında 35, İletişim Alanında 2, İstatistik, Matematik Ve Mühendislik Alanında 8 İstihdam Uzman Yardımcısı alınacaktır.

28 Ocak 2013 İle 15 Şubat 2013 tarihleri arası İŞKUR Genel Müdürlüğünde sınav yapılacaktır.

Adres: Neyzen Tevfik Sokak No: 14 Eğitim Merkezi Demirtepe Ankara

Kimler Sınava Katılabilir:
1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 İnci Maddesinin (A) Bendinde Belirtilen Genel Şartları Taşımak.
2-Sınav Başlangıç Tarihi İtibariyle 35 Yaşını Doldurmamış Olmak.
3-Üniversitelerin; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme Ve İktisadi Ve İdari Bilimler Fakülteleri, İletişim Fakülteleri İle Fakültelerin İstatistik, Matematik, Endüstri Mühendisliği Ve İşletme Mühendisliği Bölümleri, İle Yukarıda Sayılanlara Denkliği Yüksek Öğretim Kurulu Tarafından Onaylanmış Yabancı Fakülte Veya Yüksekokullardan Mezun Olmak.

4-T.C Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tarafından 09-10 Temmuz 2011 Veya 07-08 Temmuz 2012 Tarihlerinde Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları’nda (KPSS);

A)Üçüncü Maddenin “A” Bendinde Sayılan Okul Mezunları İçin KPSSP46, KPSSP66, KPSSP113 Ve KPSSP115 Puan Türlerinin Herhangi Birinden En Az 80 Puan Almış Olmak
B)İletişim Fakültelerinden Mezun Olanlar İçin KPSSP8 Puan Türünden En Az 80 Puan Almış Olmak.
C)İstatistik, Matematik Ve Mühendislik Bölümlerinden Mezun Olanlar İçin KPSSP5 Ve KPSSP34 Puan Türlerinin Herhangi Birinden En Az 80 Puan Almış Olmak.
Gerekli Şartları Taşıyanlardan Her Üç Alan İçin KPSS Sonuçlarına Göre En Yüksek Puandan Başlanarak Atama Yapılacak Kadro Sayısının Dört Katı Kadar Aday Sözlü Sınava Çağrılacaktır. Sonuncu Adayla Aynı Puana Sahip Olanlar da Dahil Edilerek Sınava Gireceklerin Listesi Kurum İnternet Sayfasında Yayınlanacaktır. 4 Üncü Maddenin (A) Ve (C) Bendlerinde Sayılan Adayların Sıralamasında Belirlenen KPSS Puan Türlerinde Almış Oldukları En Yüksek Puan Esas Alınacaktır.

Sınava Nasıl Başvuru Yapılacak?

İnternet Üzerinden Online Başvuru Yapılabilir. 

Başvuru İçin Tıkla.

Başvuru Formu Doldurulup Şahsen Başvurulabilir.

Başvuru Formu İadeli Taahhütlü Posta Yoluyla Başvurulabilir. Posta Yoluyla Yapılan Başvuruların, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Genel Evrakına En Geç 11ocak 2013 Tarihine Kadar Ulaşması Gerekmektedir. Postadaki Gecikmeler Dikkate Alınmayacaktır. Eksik Veya Yanlış Doldurulduğu Tespit Edilen Başvuru Formları Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Başvuru Formunu buradan İndirebilirsiniz

Sınava Katılacaklardan İstenilen Belgeler:
1-Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Adayların Listesi Son Başvuru Tarihini Takip Eden Beş İş Günü İçerisinde www.İskur.gov.tr Adresinde İlan Edilecektir. Başvuru Sahiplerine Ayrıca Tebligat Yapılmayacaktır
2- Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Adayların Aşağıdaki Bilgi Ve Belgeleri 25 Ocak 2013 Tarihine Kadar Türkiye İş Kurumu Neyzen Tevfik Sokak No:14 Demirtepe Ankara Adresinde Hizmet Veren Eğitim Şube Müdürlüğüne Şahsen Teslim Etmeleri Veya Posta İle Göndermeleri Zorunludur.
A-KPSS Sonuç Belgesinin Aslı Yada Onaylı Örneği Veya Bilgisayar Çıktısı,
B-Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası Yazılı Beyanı
C-Yükseköğrenim Diplomasının Veya Çıkış Belgesinin Aslı Veya Onaylı Örneği
Ç- Erkek Adaylarda Askerlik Görevini Yaptığını Veya Sınav Tarihinde Ertelemiş Olduğunu Yada Askerlikle İlişkisi Bulunmadığına Dair Yazılı Beyanı
D-Adli Sicil Kaydı Olup Olmadığına Dair Yazılı Beyanı
E-Adayın Özgeçmişi
3-Adaylardan İstenilen Belgelerin Asılları İbraz Edilmek Kaydıyla, Fotokopileri Kurum Yetkililerince Tasdik Edilecek, Belgelerin Asılları İse Adaylara İade Edilecektir.

Sözlü Sınav Konuları:
A)Türkiye İş Kurumu İstihdam Uzmanlığı Yönetmeliğinin 11 İnci Maddesinin 1 Ve 2’nci Paragraflarında Belirtilen Yazılı Sınav Alan Bilgisi Konularına İlişkin Bilgi Düzeyi
B)Kavrama, Muhakeme Etme, Özetleme Ve İfade Etme Yeteneği
C)Liyakati, Temsil Kabiliyeti, Davranış Ve Tepkilerinin Mesleğe Uygunluğu
Ç)Özgüveni, İkna Kabiliyeti Ve İnandırıcılığı
D)Genel Yetenek Ve Genel Kültürü
E)Bilimsel Ve Teknolojik Gelişmelere Açıklığı, Yönlerinden Değerlendirilerek, Ayrı Ayrı Puan Verilmek Suretiyle Gerçekleştirilir.
Adaylar, Sınav Öncesindeki Kimlik Tespitinde Kullanılmak Üzere Yanlarında Fotoğraflı Ve Geçerli Bir Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport, Vb.) Bulunduracaklardır. Adaylara Ayrıca Sınav Giriş Belgesi Gönderilmeyecektir.
Giriş Sınavını Kazananlar Arasından Asıl Listede Yer Alanlardan Başlamak Üzere İlan Metninde Belirtilen Boş Kadro Sayısı Kadar Aday Başarı Sıralamasına Göre Uzman Yardımcılığı Kadrosuna Atanır.
Giriş Sınavını Kazananların Uzman Yardımcılığı Kadrolarına Atanmaları İçin Kurum Tarafından Bildirilen Süre İçinde Aşağıdaki Belgelerle Birlikte İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına Müracaat Etmeleri Gerekir.
A)Görevini Devamlı Yapmaya Engel Olabilecek Akıl Hastalığı Olmadığına Dair Yazılı Beyanı
B)Mal Bildirimi
C)Dört Adet Vesikalık Fotoğraf

Bildirilen Süre İçerisinde Geçerli Bir Mazereti Olmaksızın Başvurmayan Adayların Atamaları Yapılmaz. Bu Şekilde Atama Yapılmayan Kadrolara Veya Ataması Yapıldığı Halde Göreve Başlamayan Asıl Adayların Yerine, Yedek Adaylardan Başarı Sıralamasına Göre Atama Yapılır.

İletişim Telefonları:
Başvuru Hakkında İletişim: 0 312 229 68 02 – 03
Atama Esnasında İletişim: 0 312 425 76 24
0312 425 62 71
0 312 252 255 267


Bir önceki yazımız olan Eroğlu Holding İş Başvurusu- Bin 800 Kişi İşe Alacak! başlıklı makalemizde Colin’s, Colin’s iş başvurusu ve Eroğlu Holding eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zeki gedik dedi ki:

    adım zeki gedik adanada ikamet ediyorum işkurun yardımıyla adana kastamonu entegre agaç san tic aş girmek istiyorum işkurdan yardımlarını bekliyorum

BİR YORUM YAZ