İzmir 1. İstihdam Zirvesi başlıyor

İzmir 1. İstihdam Zirvesi başlıyor

İzmir’de işverenle, iş arayanları buluşturacak bir etkinlik düzenleniyor. “İzmir 1. İstihdam Zirvesi” adını taşıyan etkinlikte, iş arayanlar, iş değiştirmek isteyenler, meslek lisesi ve üniversite öğrencileri ile işletme sahiplerinin buluşturmaları

hedefleniyor. İzmir Vali Yardımcısı Fazıl Akgün, 8-9 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir 1.İstihdam Zirvesi’nde iş arayanlarla, eleman arayanları buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Fazıl Akgün, 8-9 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir 1. İstihdam Zirvesi’nde iş arayanlar veya işinden memnun olamayanlarla, işletme sahiplerini buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne 2010 yılında 60 bin iş talebinde bulunulduğunu, işletmelerin açık işçi talebinin ise 12 bin 830 olduğunu belirten Akgün, aynı yıl 7 bin 462, 2011’de ise 11 bin 500 kişinin işe yerleştirildiği bilgisini verdi. Hilton Oteli‘nde düzenlenen basın toplantısında zirve ile ilgili tanıtım yapıldı. İzmir Valisi Cahit Kıraç öncülüğünde, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenecek zirvenin 8-9 Kasım’da Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 3-4 nolu hollerde gerçekleştirileceği açıklandı.

İzmir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Kadri Kabak ise, Türkiye genelindeki yüzde 8,4 olan işsizlik oranının AB ortalamasının altında olduğunu dile getirdi.

İzmir’deki işsiz sayısının diğer illere oranla biraz daha yüksek olduğunu ifade eden Kabak, ‘nin çalışma hayatına yeni kişilerin katılmasını sağlayacağını ümit ettiklerini belirtti.


Bir önceki yazımız olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanlık sınavı ilanı başlıklı makalemizde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Btk ve BTK uzman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülçin dedi ki:

    İzmir böyle bir fuar için geç kaldı. Manisa’da kaç senedir düzenleniyormuş. Benim de bu sene haberim oldu ve gittim ama İzmir genç işsiz nüfusu fazla olmasına rağmen maalesef geç kaldı. Umarım hakkıyla yapar bu zirveyi…

BİR YORUM YAZ