Kpss’den 250 Bin İşsize İş İmkanı Geliyor !

Kpss’den 250 Bin İşsize İş İmkanı Geliyor !

Kpss’den 250 Bin İşsize İş İmkanı Geliyor !

Kpss’den 250 Bin İşsize İş İmkanı Geliyor !

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımında kendilerine ayrılan kontenjanın artırılmasını isteyen iktisadi ve idari bilimler fakültesi (İİBF) mezunlarına iyi haber geldi. Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanı Faruk Çelik, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile birlikte TBMM’de kabul ettiği İİBF mezunlarına destek sözü verdi. Görüşmede Çelik’e sorunlarını anlatan İİBF mezunları, “Alanımızda 300 bin mezun var.

İş arıyorlar. KPSS sınavında başvuruda bulunabileceğimiz kadro sayısı sadece 7 bin. Bizler bu kontenjanın artırılmasını ve en az 15 bine çıkarılmasını istiyoruz. Sizden KPSS’deki kamuya personel alım kodlarının tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz” dedi. Gençlerin isteklerini not olan Çelik “Konuyu inceleteceğim, bir aksaklık varsa mutlaka çözülecek. İçiniz rahat olsun” diye konuştu. İİBF mezunları adına TBMM’de siyasileri ziyaret eden heyet, daha sonra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’la görüştü. İİBF mezunları heyetinin bakanlarla.


Bir önceki yazımız olan Electro World İş Başvurusu başlıklı makalemizde electro word işbaşvurusu, electro word işçi alımı ve electro word personel alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HAK MEB dedi ki:

    300 bin eğitim mezununun bekletilmesi ülkeye ihanettir.300 bin eğitim mezununa hemen atama yapılmalıdır

BİR YORUM YAZ