ÖSYM’ye 12 Sözleşmeli Personel Alınacak

ÖSYM’ye 12 Sözleşmeli Personel Alınacak

Memur alımı yapacak olan kamu kurumları arasına ÖSYM’de girdi. Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan yayınladı. ÖSYM 12 Sözleşmeli Yerli Uzman personel alacağını duyurdu. ÖSYM personel alımının detaylarına ilandan ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.  İşte ÖSYM personel alımı başvuru şartları ve detayları.

ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ‘nca 9 Kasım 2015 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Kurum sözleşmeli olarak 12 kişi Yerli Uzman personel istihdam edeceğini duyurdu.ÖSYM'ye 12 Sözleşmeli Personel Alınacak

ÖSYM ilanında başvuru şartlarında şu ibareler yer alıyor. KPSS’ye girmiş olma şartının bulunmadığı ilanda adayların sözlü sınavla belirleneceği belirtiliyor. Üniversitelerin ilanda belirtilen bölüm ve kontenjanlarına göre başvuru yapılabilecektir. İşte pozisyonlara göre adaylarda aranan şartlardan bazıları…

2 Kişi Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği mezunu İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmak. 3 Kişi Matematik, Matematik Mühendisliği mezunu İngilizce dilinden en az B seviyesinde puan almış olmak.

1 Kişi Felsefe Grubu Öğretmenliği, Felsefe mezunu İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmak. 1 Kişi Coğrafya Öğretmenliği, Coğrafya mezunu İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmak.

1 Kişi Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği, biyokimya mezunu İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmak. 3 Kişi İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Çeviribilim, Mütercim-Tercümanlık, mezunu İngilizce dilinden en az A seviyesinde puan almış olmak.

1 Kişi Üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarından mezun olup Eğitim Bilimleri, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme veya Eğitim Programları ve Öğretim bölümlerinden birinde yüksek lisans yapmış olanlar mezunu İngilizce dilinden en az C seviyesinde puan almış olmak şart.

Başvurular 20 Kasım 2015 tarihinde bitiyor. Adayların başvuru için Sınav Başvuru Formunu elektronik ortamda doldurduktan sonra, istenen belgelerle beraber kuruma şahsen veya posta yoluyla teslim etmesi gereklidir.

ÖSYM Başkanlığı tarafından sözlü sınav 22 Aralık 2015 tarihinde yapılacaktır. Personel alımı ilanı için Tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Lise Mezunu İş İlanları 2016 başlıklı makalemizde Ankara Lise Mezunu İş İlanları 2016, İstanbul Lise Mezunu İş İlanları 2016 ve İzmir Lise Mezunu İş İlanları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ