Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 12.500 Sağlık Çalışanı İşe Alacak

İş arayan sağlık personelleri için müjdeli haber geldi. Uzun süredir işsizlik çeken sağlık personellerini için oldukça önem arz ettiği bu haber ile 12.500 kişi işe alınacak. İşe alınmak için ÖSYM’nın yapacağı yerleştirme ile belirleneceğini belirten yetkililer, ortaöğretim, ön lisans ve lisans  düzeyinde toplamda 12,500 sözleşmeli sağlık personeli alacağını söyledi.

Sözleşmeli sağlık personellerinin alımının detayları KPSS – 2017/5 Tercih Kılavuzu ile belirtileceği ve kılavuzun ise ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlayacağını açıklayan yetkililer,  başvuruda bulunmak isteyen kişilerin internet sitesi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabileceğini söyledi.

Adayların tercih kılavuzu çerçevesinde 7 ile 13 Haziran tarihleri arasında belirtilen kurallar uygun olarak yapabileceklerini ve işlem yapabilmek için kimlik numarası ve şifrelerin gerekli olduğunu da belirtti.

Şahsi Başvuru İçin Gerekli Bölümler

Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi gibi pozisyonları tercih etmek isteyen adayların 7 Haziran’dan itibaren Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına özel olarak başvuru yapmaları gerektiği ve daha önceden başvurmuş olan adayların bir daha başvurmasına gerek olmağını belirtti.

12500 Sağlık Personeli Alımı Açıklaması

LEVENT GÖK (Ankara) – Sayın Bakan, efendim, sizi burada gören, televizyondan izleyen yurttaşlarımız bana ulaştırdılar, bir 12.500 atama sözü vermişsiniz. Şimdi, defalarca telefon geldi, ben de o soruyu soracağımı ifade ettim. Bu çerçevede 12.500 atamanın ne zaman yapılacağını bir de ben size sormak isterim.

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ (Devamla) – Teşekkür ederim sorunuz için.

BAŞKAN – Aslında, tabii, Sayın Gök’ün böyle bir soru sorma hakkı yoktu ama tabii ki…

LEVENT GÖK (Ankara) – Tabii, usule aykırı oldu ama…

BAŞKAN – Buyurun.

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ (Devamla) – Bize de takdir edersiniz çok fazla bu hususta şey geliyor. ÖSYM yapıyor alımları yani puanlara göre yerleştirmeleri daha doğrusu. Biz 12.500 kadronun yerleştirilmesiyle alakalı pozisyonları belirledik, ÖSYM’ye de bildirdik. ÖSYM kendi takvimine göre önümüzdeki günlerde bu alımları yapacak, biz de acele ediyoruz, bir an önce lütfen yapın diye ÖSYM’ye de uyarıda bulunuyoruz.

İlan ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için Personel Alımı linkine tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan İş Başvurusunda Özgeçmişin Önemi başlıklı makalemizde cv, Cv Hazırlama ve İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ