TMGD İş İlanları 2018

TMGD İş İlanları 2018

Tmgd İş İlanları

Tmgd (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı), tehlikeli maddelerin doldurulması, boşaltılması, paketlenmesi ve taşınması işlemlerinde çevreye zarar vermemesi, insanlara ve diğer canlılara zarar vermemesi için, taşıma esnasında güvenliğin sağlanabilmesi için görev alan kişilerdir. Uluslararası anlaşmalar gereğince işletmeler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmak zorundadır. Üniversitelerin Fen ve Mühendislik bölümlerinden mezun olan, tehlikeli madde ve güvenlik programının iki yıllık ön lisans mezunu olan kişiler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı eğitimini alarak sonucunda başarılı oldukları takdirde alacakları sertifika ile bu unvanı kazanabilir ve göreve başlayabilirler. TMGD iş başvurusu yapmak için bazı şartları taşıyor olmak gerekiyor.

Tmgd İş Başvurusu

TMGD iş başvurusu yapabilmek için; Ulaştırma Bakanlığının açmış olduğu sınav sonucunda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı sertifikasına sahip olmak gerekiyor. İletişim yeteneği kuvvetli olmalı, raporlama işlemini yapabilmeli, analitik düşünce yeteneğine sahip olmalı ve sorumluluk sahibi olmalıdır. TMGD iş başvuru formu doldurmak ve işe başlamak istiyorsanız öğrenmeye açık, gelişmeye açık olmalısınız. Görev alınan projede tehlikeli maddelere ait bütün işlemlerin kanunlara ve mevzuatlara uygun bir biçimde yapılmasını kontrol etmek, kanuni sorumlulukların yerine getirilmesinde takipte bulunmak başlıca aranan özelliklerdir.

Tmgd İş Başvuru Formu

TMGD personel alımı iş ilanına başvuracak kişilerin ayrıca kaçakçılık, dolandırıcılık, sahtecilik ve silah kaçakçılığı, hırsızlık, kaçak insan taşımacılığı, rüşvet gibi suçlarla hüküm giymemiş olması gerekiyor. Tüm bu suçlardan yargılanmış ve hüküm giymiş kimseler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olarak görev alamazlar. Bu belgeyi almak için kursa katılarak başarılı olanlar sertifika sahibi olabilirler. Tmgd iş başvuru formu dolduran ve işe başvuran kişiler sertifikaları ile işe başlayabilirler.

Tmgd Personel Alımı 2018

2017 yılında yapılan TMGD iş ilanları ile birlikte 2018 yılında da TMGD personel alımları devam edecektir. Tehlikeli madde taşımacılığı ve doldur boşalt işlemi gerçekten dikkat isteyen, tehlikeli bir iştir. Kurallara uygun dolum ve boşaltım yapılmadığında ya da taşıma yapılmadığında istenmeyen olaylarla karşı karşıya gelinebilir. Özellikle çevreye karşı büyük zararlar verilebilir ve bu zararlar genel olarak tüm canlıları etkiler. Çevreyi ve canlıları korumak için tehlikeli madde taşımacılığında gereken özenin gösterilmesi gerekiyor. Gerekenlerin yapılıp yapılmadığını kontrol etmek ise Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanın işidir. TMGD personel alımı başvurularını değerlendirerek çevreye duyarlı insanlar olarak çevreye yararlı bir görevde yer alabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ambulans Şöförü Alımı 2018 başlıklı makalemizde 2018 ambulans şöförü alımı, ambulans şoförü alımı 2018 ve ambulans şoförü iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ