Türk Telekom İş Başvurusu

türk telekom iş başvurusuİletişimin rakipsiz markası Türk Telekom, 1840’tan beri müşterilerine çağın hızına ayak uydurarak haberleşme imkanları sunuyor. Türk Telekom sahip olduğu güçlü altyapısı, gelişen teknolojik olanakları hizmetlerini daha hızlı yansıtmasını sağlıyor. Türk Telekom 25 bini aşkın personeli, Türkiye’nin dört bir yanında dağılmış ofis ve bayii ağı, binlerce iş ortağı ve hizmet sağlayıcısıyla ülkemizde ve Dünyada sayılı sabit telefon operatörleri arasındadır.

Sabit hatların yanında GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri ile de ayrıcalıkları sunmaktadır. 31 Mart 2012 itibariyle Türk Telekom grup şirketlerinin 15 milyon sabit abonesi bulunuyor. Bunun yanında 7 milyon ADSL hattı ve 12,9 milyon GSM abonesi bulunmaktadır.

Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç GSM operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %90’ına sahiptir.

Türk Telekom’un hisselerinin %55’i Oger Telekomünikasyon A.Ş. ve %30’u Türkiye Hazine Müsteşarlığı’na aittir. Geriye kalan %15’lik hissesi de halka arz edilmiştir.

Türk Telekom İşe Alım Süreci

TT Kariyer birimi Türk Telekom’un işe alım sürecini yönetmektedir. TT Kariyer kurumun değerlerine uygun, pozisyonun gerektirdiği niteliklere sahip, en uygun adayları işe alma amacı ile değerlendirmeler yapıyor.

Türk Telekom TT Kariyer departmanı doğru adayı uygun pozisyonla eşleştirmeyi amaç edinerek işe alım sürecinde, açık pozisyonlar için Türk Telekom veri tabanı, kariyer portalları ve bireysel başvuruları değerlendirmektedir. Başvuruları olumlu olan adaylar ön görüşmeye davet edilerek işe alım sürecimiz başlatılmış olur.

Genel Müdürlüğe Başvuracak Adaylarda Yer Alması Gereken Kriterlerimiz

Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren bölümlerinden mezun olmak, 3

  • 0 yaşını aşmamış olmak, e
  • rkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, k

onusunda deneyim sahibi olmak ve Pozisyonun gerektirdiği teknik ve fonksiyonel yetkinliklere sahip olmak gerekmektedir.

Bölge Müdürlükleri İşe Alım Süreci

Bölge İşe Alımlarında Mühendis, Uzman Yardımcısı ve Tekniker olmak üzere üç farklı pozisyon üzerinden işe alım yapılmaktadır. Her üç pozisyonlar için 30 yaşını aşmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak gerekmektedir.

Mühendis Başvurularında Aranan Şartlar 

Üniversitelerin, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği ve Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinden mezun olan adaylar başvurabilir.

Uzman Yardımcısı Başvuru Kriterlerimiz:

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler ile ilgili bölümlerden mezun olanlar başvurabilir.

Tekniker Başvuru Kriterlerimiz:

Meslek Yüksek Okulunun; Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Telekomünikasyon, Endüstriyel Elektrik, Endüstriyel Elektronik, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilişim Sistemleri bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Üye girişi yaparak Hemen başvur bölümünden iş başvurusu yapabilirsiniz.

Türk Telekom Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Fillo Kargo İş Başvurusu- 2015 başlıklı makalemizde Fillo Kargo açık pozisyonlar, fillo kargo eleman ilanları ve Fillo Kargo İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


3 yorum

  1. 24 yaşındayım bekarım askerliğimi bitirdim üniversite iki yıllık maliye bölümü mezunuyum ehliyetim ve özel güvenlik sertifkam var güvenilir uygun iş arıyorum konya akşehirde yaşıyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*