Vakıfbank 1000 Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

Vakıfbank 1000 Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

Vakıfbank 1000 Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

Vakıfbank 1000 Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

Vakıfbank, işe alımlarda baraj olarak KPSS’yi kaldırıyor. Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan’dan açıklama…

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, bankanın sene sonunda net kardaki artışının yüzde 10’un altında olmamasını öngördüklerini belirterek, “Sektörünki de muhtemelen eksi 10’lara yakın bir yerde olacaktır. Aradaki farkımız yüzde 20’ler seviyesindedir” dedi.

Kalkan, 2011 değerlendirmesi ve 2012 yılı beklentilerine ilişkin düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Avrupa’daki finansal krize değinerek, dünyayı etkileyen bir ekonomik kriz tehlikesinin bulunduğuna ve dünya genelindeki ekonomik dalgalanmalar soncu oluşan risklerin göz ardı edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

2012 yılının bankacılık sektörü açısından kolay bir yıl olmayacağının altını çizen Kalkan, sektörde bu yıl karlılığın giderek daralan marjlar nedeniyle azaldığını, bu yılın Eylül ayı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre net karlılıkta yüzde 13’lük bir azalış olduğunu hatırlattı.

Vakıfbank’ın ise bu yılın ilk 9 ayında net karını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 oranında artırdığına değinen Kalkan, “Geçen senenin son döneminde iyi kar elde etmiştik. Dolayısıyla oranın baz etkisini de düşünmek gerekiyor. Sene sonunda net kardaki artışımız yüzde 10’un altında olmayacaktır diye düşünüyorum. Sektörünki de muhtemelen eksi 10’lara yakın bir yerde olacaktır. Aradaki farkımız yüzde 20’ler seviyesindedir. Vakıfbank için çok iyi bir performans söz konusudur” diye konuştu.

“Bu yıl 1.500 yeni eleman istihdam ettik”

Vakıfbank’ın 2011 Eylül itibariyle 2010 sonuna göre aktif toplamında yüzde 20,68 oranında büyüme gerçekleştirdiğini anımsatan Kalkan, şöyle konuştu: “Banka yönetimi olarak geçen yıl şöyle bir karar aldık; büyüyelim, ama karlı büyüyelim. Karsız büyümeye oynayan bir gelişmeyi biz istemiyoruz. Bankada karlılığı esas alıyoruz. Karlı alanlara yatırım yapıyoruz. Bunlardan biri bireysel, diğeri de KOBİ kredileri… Kurumsal alanda da yine payımızı koruyarak, oraya ayırdığımız kaynağı biraz azalttık ve bu tarafa kanalize ettik.” Kalkan, Eylül 2011’de Eylül 2010’a göre net faiz gelirlerinin yüzde 3 arttığını, diğer gelirlerde de yüzde 78’lik artışın yaşandığını anlattı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana 140 yeni şube açtıklarını, dolayısıyla orta büyüklükteki bir banka kadar şube açılışları yaptıklarını vurgulayan Kalkan, sadece bu yıl 1.500 yeni eleman istihdam ettiklerini söyledi.

“Yaklaşık bin kişiyi işe alacağız”

Bankanın merkezini de Ankara’dan İstanbul’a taşıdıklarını hatırlatan Kalkan, şöyle devam etti: “2011’in kazananı Vakıfbank’tır diyoruz. Vakıfbank, bu dönemde parlayan bir yıldız olarak ortaya çıkmıştır. Bankanın genişleme stratejisi devam edecek. Yeni şubeler açacağız, yeni elemanlar alacağız. Yılbaşından itibaren yeni sınav süreci başlatıyoruz. Yaklaşık bin kişiyi işe alacağız. KPSS’yi kaldırıyoruz. KPSS bankanın bugüne kadarki uygulamalarında baraj olarak uygulanmış. İstanbul’a gelişle birlikte bankanın vizyonu, çalışma şekli, beklentileri önemli ölçüde değişti. İstanbul’a gelen bankanın Ankara’daymış gibi çalışması mümkün değil.

İstanbul’da KPSS’ye girmeye gerek görmemiş, girmemiş çok sayıda yetenekli mezunlar var. Bir üniversite aracılığıyla sınav yine yapıyoruz. Ancak işe alımlarda baraj olarak KPSS’yi kaldırıyoruz. Bunu, vizyon değişikliğinin de yansıması olarak görebilirsiniz.” -”İstanbul’a gelişimiz banka tarihinde çok önemli bir kırılma”

İstanbul’a gelişin bankanın tarihinde aslında çok önemli bir kırılma noktası olduğunu dile getiren Kalkan, şunları kaydetti: “Kamuda başka bankalar da kurumlar da İstanbul’a gelecek. Son derece kusursuz bir çalışma ortamı ortaya çıktı. Vakıfbank’ın taşınması diğer taşınacak bankalar, kurumlar için emsal teşkil edecek. Hiç kimseye ayrım yapılmadan herkesin İstanbul’a gelebileceği bir ortam yarattık. Sadece evli çalışan bayanlara pozitif ayrım yaptık, onun dışında herkesi İstanbul’a getirdik. Sadece Ankara’nın sınırları içine hapsolmuş bir banka değil, tüm Türkiye’ye talip olan, özellikle İstanbul ile ilgili önemli hayalleri, hedefleri olan bir banka haline geliyoruz.” Bankanın gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Kalkan, açtıkları şubelerin yaklaşık 13 ay içinde kara geçtiğini, 2015 stratejisi üzerinde çalıştıklarını ve bunun önemli bölümünün Yönetim Kurulunda onaylandığını, yılbaşından önce de kalan kısmın onaylatılacağını belirtti.

Hem mevduatta, hem kredide tabana yaygın bir politika izlemeyi hedef aldıklarını, aktif kalitesini yükseltmek için çalışmalar yaptıklarını ve son derece başarılı sonuçlar aldıklarını ifade eden Kalkan, tahsili gecikmiş alacaklarda ciddi düşüş olduğunu, düşen tahsili gecikmiş alacakların içinde hiç satışlarının bulunmadığını söyledi.

“Pozitif senaryoya göre Türkiye yüzde 5,1 büyüyebilir”

Kalkan, kredileri vermeye devam ettiklerini, ancak seçici davranarak kredi verdiklerini vurguladı.

Türkiye ekonomisine ilişkin 2012’ye dair üç senaryo hazırladıklarını anlatan Kalkan, baz senaryoya göre Türkiye için büyümeyi yüzde 2,5’lar seviyesinde öngördüklerini, pozitif senaryoya göre ise yüzde 4 ve üzerinin bile zorlanabileceğini, hatta şartların daha olumlu hale gelmesi halinde yüzde 5,1’i öngördüklerini bildirdi.

Baz senaryoya göre önümüzdeki yıl enflasyonun yüzde 6,6 seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini kaydeden Kalkan, “TL’nin daha değerli olacağına ilişkin öngörüler pek çok yerden söylendi. Biz de bu kanaatteyiz. 2012 sene sonu tahminimiz 1,70-1,75 aralığında bir dolar kuru… Yani daha değerli bir TL…

Cari açığın da 62 milyar dolar seviyesinde olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Süleyman Kalkan, bankacılık sektörünün önümüzdeki yıl aktif büyümesinin yüzde 15’ler seviyesinde, kredilerdeki büyümenin ise yüzde 16,6 olacağını varsaydıklarını söyledi.

“Tahsili gecikmiş alacak oranı sürekli aşağı doğru seyrediyor”

Sektörde bu yılın daha çok aktif yönetimi şeklinde geçtiğinin altını çizen Kalkan, 2012’de kaynak konusunun daha fazla ön plana çıkacağını, kredi büyümesiyle birlikte tahsili gecikmiş alacak oranının 2012 sonunda yüzde 2,1 seviyesine inmesini beklediklerini ifade etti.

Son dönemlerde yaşanan kriz tartışmaları içinde pek çok şeyin konuşulduğunu belirten Kalkan, “Bu dönemde tahsili gecikmiş alacakların oranı yukardan aşağıya geldi. Yönü hiç değişmedi. Sürekli olarak aşağı doğru seyrediyor. Bu, son derece olumlu bir şey. Ekonomide şu ana kadar bir kötüleşme emaresi görünmüyor. Bu iyi bir şey. Ben gelecek sene açısından da o anlamda bir negatiflik görmüyorum” şeklinde değerlendirme yaptı.

Yurt dışı fırsatlara ilişkin de Kalkan, “Özellikle yakın coğrafyadaki genişleme imkanlarına sürekli bakıyoruz. O fırsatları bulduğumuzda tabii ki bunu değerlendiririz, ama şu an için böyle bir şey yok” dedi.

Bu sene için temel gündem maddesi olan cari açığın, önümüzdeki sene için nispeten daha az problem olacağına dikkati çeken Kalkan, “O, önemini nispeten kaybetmiş olacak. Çünkü büyüme bu seneki gibi olmayacak. Ona dair yapısal birtakım önlemler de getiriliyor. Orta vadeli bir programla çıkılmış durumda.

Dolayısıyla sektörde başka önlemler gerekli olacak mı çok şey değilim, ancak bu sene tartıştığımız şekilde bir problemle önümüzdeki sene o ağırlıkta bir şeyle karşılaşmayacağız diye düşünüyorum” yorumunu yaptı.

“Bankacılık açısından çok büyük bir Fransa riski olduğunu düşünmüyorum”

Fransa ile ilgili de Kalkan, “Türk bankacılığı açısından çok büyük bir Fransa riski olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla orada çok özel tedbirler alınması gerektiğini de düşünmüyorum” dedi.

Önümüzdeki dönemde önemli sendikasyonlar olacağının altını çizen Kalkan, maliyetlerde bir miktar artış olabileceğini, ancak özü itibariyle çevrilmesinde bir sorun olacağını düşünmediğini belirtti.

Sisteme başka bankaların gelişine dair de Kalkan, “Yeni bankaların gelişinin pozitif katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türk bankacılığında karlılıklara baktığınızda hala iyi karlılıkların olduğu noktalardayız. Bu piyasa, para kazanılacak piyasalardan biri. Dolayısıyla başkalarının gelmesi için de uygun bir ortam denilebilir. Biz de bu tarz çalışmalara negatif bakmıyoruz.

Nitekim gelenlere baktığınızda iyi performans gösterdiğini görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Vakıfbank 1000 Personel Alım İlanı Başvuru Şartları


Bir önceki yazımız olan Arka Sıradakiler Seti Kaza Ölüm Anı Video başlıklı makalemizde Altunay Caddesi, arka sıradakiler ve Arka Sıradakiler Seti Kaza Ölüm Anı Video hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. esra çelik dedi ki:

  vakıf bankası eleman alımı ne zaman olacak bide başvuruları nasıl yapcaz lütfen bilgilendirirmisiniz

 2. seçil dedi ki:

  başvurular ve sınav ne zaman bilgi verirmisiniz

 3. burcu kumtepe dedi ki:

  balikesir erdek te oturmaktayim acikogretim iktisat fakultesi 4 sinif dayim orta halli ingilizce bilmekteyim bilgisayar diplomam var sizinle calismaktan memnuniyet duyarim

  1. Enes dedi ki:

   f6ncelikle alemin rennkerili daimi takip eden bir mfcziksever olarak alemin seslerini ae7manıza ne kadar sevindiğimi anlatamam sayenizde aleme kuş bakışı caka satacağımız bir yerler var şarkı hakkında ise; bana kalırsa sadece mfczik haliyle dinlenilecek bir şarkı olmanın f6tesindedir enfestir.farid mfcziğini konuşturmuştur ama sf6zleri ayrıca dinlenilmeye layıktır anlamasak da anlaşırız .ayırca manasını da bugfcn araştırdım en az şarkı kadar etkileyici ve ben ilk settar’dan dinlemiştim onu almamışsınız Abdullah bey e7ok gfczel yorumladığını hatırlatırım selam ile hep yaşasın ve hayırlı olsun alemin sesleri:))

 4. burcu kumtepe dedi ki:

  elaman alimlari ne zaman olacak bilgilendirirmisiniz.

 5. AND dedi ki:

  Burcu kumtepe o yazdıklarını ik sitelerine yazacaksın

  BAnka başvuruları kendi sitelerinde insan kaynakları bölümünde yer alıyor

 6. emre dedi ki:

  05.01.1987 BİTLİS/AHLAT Doğumlu lise mezunuyum.186 boy 82 kiloyum. Silahlı özel güvenlik sertifikam ve B sınıfı ehliyetim bulunmaktadır.Herhangi bir şubenizde çalışmak istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

 7. MURAT dedi ki:

  vakıf bank eleman alımı ne zaman olacak başvurular internet üzerindemi olacak bilgilendirirseniz seviniriz teşekürler.

 8. Cuma BOZKURT dedi ki:

  DEĞERLİ BANKA İLETİŞİM MENSUPLARI :ÖN LİSANS BANKACILIK VE SİGORTACILIK MEZUNU OLUP ASKERLİK TERHİSİM BULUNMAKTADIR 3,YILLIK TECRÜBEM MEVCUTTUR…YAŞ MÜNASEBETİMİN 27 , OLMASI ANCAK 50 DALDAN SERTİFİKA SAHİBİYİM ..BAŞVURU TARİHLERİNİN NE ZAMAN YAPILACAĞINI BİZLERE AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİZ AYRICA MAKBULE GEÇER ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ . İYİ ÇALIŞMALAR .BATMAN ,DAN KUCAK DOLU SEVGİLER…..

 9. mehmet korkmaz dedi ki:

  01 02 1982 adıyaman merkez doğumluyum 8 yılık silahlı ö.g.g siyim boy 1.80 kilo 80 b sınıfı ehliyetim var iş tecrübesi sırası ile çerkezköy belediyesi 3 yıl topkapı sarayı müzesi 1 yıl yıldız sarayı müzesi 2 yıl güvenlik amiri şu andada istanbul il kültür turizm müdürlüğünde çalışmya devam etmekteyim adıyaman ve çevre ilerinde bi şubenizde ö.g.g çalışmak istiyorum

 10. SONER GÜREŞ dedi ki:

  İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM.SİLAHLI SELTİFİKAM VAR SİZİN BÜNYENİZDE GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞMAK İATERİM ASKERLİĞİMİ YAPTIM.SONER GÜREŞ

 11. erdinç kaptanoğlu dedi ki:

  mrb ben erdinç silahlı özel güvenlik belgem var boy 190 kilo 85 önlisans mezunuyum E sınıfı ehliyet var herhangi bir şubenizde çalışmak istiyorum .saygılarla

 12. erdinç kaptanoğlu dedi ki:

  mrh ben erdinç önlisans mezunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var E SINIFI EHLİYET VAR BOY 1,90 KİLO 85 sizinle çalışmak isterim

 13. Abdurrahim dedi ki:

  merhaba ben aburrahim uslu eskişehir de ikamet etmekteyim sizinle calışmak istiyorum mümkünse silahlı özel güvenlik görevlisiyim evliyim 1cocuk babasıyım boy.1.75 kilo.73 yaş.28 E.sınıfı ehliyetim var.

BİR YORUM YAZ