Verem Savaş Akciğer Filmi Ücreti 2018

Verem Savaş Akciğer Filmi Ücreti 2018

Akciğer Filmi Ücreti 2018

Verem Savaş Akciğer Filmi Ücreti 2018 yılında 2017 yılına göre biraz daha zamlı olarak uygulanacak. İş arayan bireyler ön başvuruyu geçtikten sonra başvurdukları iş yerinin insan kaynakları, birtakım evrakların hazırlanıp getirilmesini ister. Neredeyse her iş başvurularının hepsinde istenen evrakların başında akciğer filmi olur. Akciğer filmi her ne kadar iş sebebiyle çekilse de ortada ciddi bir akciğer problemi varsa, bu hastalığın ortaya çıkmasına vesile olması açısından akciğer filminin çekilmesi sadece iş arayanlar için değil herkes için büyük önem taşır.

Akciğer Filmi Nerede Çekilir?

Akciğer filmi çekmenin birçok yolu vardır. Özel hastanelerde çekilebileceği gibi devlet hastanelerinde ve Verem Savaş dispanserlerinde de akciğer filmi çekilebilir. Kişi hastanede ilgili bir birime giderek doktor muayenesinden sonra doktorun resmi talebiyle radyolojiye gider. Akciğer filmi çekilmesi için randevu alınır, randevu günü gelince akciğer filmi çekilir. Daha sonra filmin çıkması da kimi zaman birkaç günü bulabilir.

Devlet hastanelerinde aşırı yoğunluktan dolayı bu süreç sizin için kimi zaman fazla uzayıp yorabilir. Bir diğer alternatif özel hastanelerde akciğer filmi çekmektir. Özel bir hastaneye gittiğinizde akciğer filmine ihtiyaç duyduğunuzu ilgili birimlere söylediğinizde çok daha hızlı bir süreçte akciğer filmini elde edersiniz. Yalnız özel hastane de olsa bir iki gün beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Verem Savaş Dispanserinde Akciğer Filmi

Akciğer filmi çekeceklerin tercih edebilecekleri üçüncü bir alternatif, Verem Savaş Dispanserlerine gitmektir. Verem Savaş Dispanserleri Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı halk arasında verem diye bilinen tıp diliyle Tüberküloz hastalığı ile savaşmak üzere kurulmuş bir sağlık merkezidir. Buralarda veremi tespit ve teşhis etmek için hastalara akciğer filmi çekilir ve gerekirse laboratuvarda çeşitli işlemler yapılır.

İş arayan bireyler Verem Savaş Dispanserlerine giderek de akciğer filmi çektirebilir. Hastanelere göre çoğu zaman daha az yoğunluk olsa da bulunduğu ilçeye veya zamana bağlı yoğunluk artabilir. Eğer iş evraklarını teslim etmek için fazla vaktiniz yoksa devlet hastanesi yerine tercih edebileceğiniz iyi bir alternatiftir. Siz yine de gidince ne kadar beklemeniz gerektiğini sormayı unutmayın.

Verem Savaş Akciğer Filmi Ücreti 2018

Akciğer filmi nerede çekilirse çekilsin ücreti SGK tarafından karşılanır. Genel düşüncenin aksine sgk ile anlaşmalı özel hastanelerde bile akciğer filmi ücreti ödenmez. Hastanelerde kimi zaman akciğer filmi ücreti kesilmese de muayene bedeli gibi çeşitli ücretler hastaların karşısına çıkabilir. Verem Savaş Dispanserlerinde çektirdiğiniz akciğer filmi için hiçbir ücret ödemezsiniz. Bir kuruş ödemeden akciğer filmine sahip olmak istiyorsanız Verem Savaş Dispanserlerine gitmenizi tavsiye etmekteyiz.


Bir önceki yazımız olan İSKİ Personel Alımı 2018 başlıklı makalemizde iski eleman alımı, iski iş başvurusu 2018 ve iski personel alımı 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sibel dedi ki:

    verem savasta iş için çekilen akciger filmi ücretsiz degil 30 tl ödeniyo

BİR YORUM YAZ