2017 İş Fikirleri ve Girişimcilik

2017 İş Fikirleri

Her insanın hayalinde bir gün kendi işini kurmak gibi planlar mutlaka vardır. Yeterli şekilde maddi kaynak bulan insanlar bu hayallerini gerçekleştirmek için iş bulmaya çalışırlar. Ancak parayı doğru yere yatırılmazsa, peşinden büyük kayıplar gelebilir. Öncelikle unutmamak gerekir ki, tüketim toplumunda her yıl farklı bir iş alanı zirveye çıkar. Yani bu yıl için çok gelişen bir iş kolu, ilerleyen senelerde de aynı şekilde devam etmeyebilir. Bu açıdan güncel kalmak ve toplum ihtiyaçlarına göre hareket etmek birinci koşuldur.

2017’de Gelişen Sektörler Nelerdir?

Teknoloji sektöründe 2017 yılında büyük değişim ve gelişimler görülmüştür. Özellikle 3d yazıcılar, Drone modeller ve giyilebilir teknoloji ürünleri oldukça gelişim göstermiştir. Bu alanlara yapılan yatırımların oldukça kazançlı olduğu görülüyor. Tarım ve hayvancılık sektöründe ise organik ürünleri yükselişi devam ediyor. Bu açıdan özellikle kırsalda yaşayan ya da kırsal bölgelerle yoğun etkileşimi olan kişiler organik ticaret yapabilir. Bakıldığı zaman organik ekmeklerin 10 TL gibi yüksek bir fiyattan bile satıldığını görebiliyoruz. 2017 yılında sağlık sektöründe de yükseliş aynı şekilde devam etmiştir.

Mobilya Mağazası Kurma

İnsanların ev sahibi olma ve evlenme istekleri artış gösterdikçe mobilya sektörüne yoğun bir ilgi olmaya devam ediyor. Mobilya sektörü bu anlamda en avantajlı iş fikirlerinden birisidir. Burada kendi mobilya dükkanınızı açabileceğiniz gibi bir firmanın bayiliğini de açabilirsiniz. Genel olarak 200-300 bin TL bir maddi kaynakla bu iş imkanından yararlanabilmek mümkün oluyor.

Solucan Gübresi Üretimi

İnsanların organik ürünlere yönelmesi, kullanılan gübre türlerini de değerli kılıyor. Eğer tarım sektörüne ilgi duyuyorsanız ve yüksek bir bütçeniz yoksa, 1500 TL gibi bir bütçeyle solucan gübresi üretimi yapabilir ve pazarlamasını yapabilirsiniz. Eğer beslediğiniz bir büyükbaş hayvan varsa maliyetiniz çok daha düşük olacaktır. Bu iş sektöründe satın aldığınız solucanları bir yıl içinde 15-16 katına çıkarabilir ve tesis haline dönüşebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

TÜİK verilerine göre 2017 yılında rekor bir ikinci el araç satışı yaşandı ve geçmiş senelere orana bu sektörde büyük yükseliş oldu. İkinci el araç alan kişiler için en önemli sorun, aracın gizlenen bir sorunu olup olmadığı. Bu bakımdan oto ekspertiz dükkanlarına yoğun şekilde ilgi gösteriliyor. 2017 yılında en kazançlı yatırımlardan birisi oto ekspertiz dükkanları olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*