Az Sermayeli İş Fikirleri

Fazla Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

Kendi imkanlarınızla kendi işinize sahip olmak istiyor ancak; elinizde sermaye olmadığını belirtiyorsanız; araştırmalarınızı az sermayeli işler şeklinde yapmanız gerekiyor. Çok ciddi yatırımların yapıldığı işlerin yanı sıra; sıfıra yakın sermayelerle yapılabilecek yüzlerce iş seçeneği de mevcut. Ekonomik problemler yaşayan milyonlarca insanın hayatının hemen her döneminde az sermaye ile yapılabilecek işler listesini incelediği dikkat çeker. Bakalım az sermaye ile neler yapılabiliyormuş!

ozel kocluk

Özel Koçluk

Uzman olduğunuz bir alan var ise; bu alanda özel koçluk hizmeti sunabilirsiniz. Fazla bir gideriniz olmayacaktır. İnsanlara kendinize duyurmanız ve birkaç müşteri toplamanız gerekecek.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformları dünyanın her yerinde ciddi manada nam salmış platformlar olsa da milyonlarca insan bu platformları tam anlamıyla nasıl kullanacağını bilmiyor. İnsanların ya da şirketlerin sosyal medya üzerindeki görünürlüğünü arttırabilecek yeterliliğe sahipseniz; sosyal medya danışmanlığı sıfır sermaye ile yapılabilecek işlerden.

s2yiuk20160217235426

Haşerelerle Mücadele

On insandan dokuzunun haşerelerden rahatsız olduğu ve kendisini çaresiz hissettiği bilinir. İnsanların bu sorunlarında özel çözümler üreterek bu durumu kazanç haline dönüştürebilirsiniz.

Yaşlı Hizmetleri

Artan yaşam kalitesi ile birlikte insanların ömürleri de uzamıştır. Bu açıdan bakıldığında yaşlı populasyonu pek çok dünya ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ciddi seviyelere gelmeyi başarmıştır. Yaşlıların bakım, beslenme gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz özel hizmetlerle gelir elde etmeniz mümkün.

Fotoğraf ya da Video Çekimi

Temin edeceğiniz profesyonel, kaliteli bir fotoğraf makinesi ile düğünlerde ya da insanların özel günlerinde onlara özel çekim hizmetleri sunabilirsiniz.

Az sermaye ile iş yapabilme noktasında doğru işleri seçmek gerçekten önemli. Bu yüzden de en baştan iş seçimini doğru yapmak ve bu doğrultuda hareket etmek gerekecektir. Kendinize, kişiliğinize ya da karakterinize uygun işlere yönelmeniz işe başlayıp birkaç gün sonra pes etmenizin önüne geçecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*