Bitcoin Yatırımı İle Para Kazanma

Bitcoin Yatırımı İle Para Kazanma

Bitcoin Alıp Satarak Para Kazanma

Ön ödemeli sistemler arasında yer alan Bitcoin; çevrimiçi yatırım yapmayı sağlayan ve farklı formları bulunan, dijital ve bağımsız para birimi olarak açıklanabilir. İki kişi ya da kurum arasındaki transfer işlemini günün her saati düşük işlem ücreti ile gerçekleştirmeye yarayan Bitcoin; temel sistem olarak banka havalesi ile benzerlik gösterir. İşlemlerde sağladığı kolaylıklar nedeni ile tercih edilen Bitcoin; kullanım alanlarının genişliği nedeniyle, kısa sürede ciddi bir pazar haline gelmiştir.

Bitcoin Hangi Alanlar Kullanılabilir?

Değeri kullanıcılar tarafından belirlenen Bitcoin; farklı tutarlarda satın alınabildiği için, farklı profildeki yatırımcıların, ilgi alanına girmiştir. Bitcoin günlük değerleri; anlık olarak yükseliş gösterebileceği için, yatırımcılar bir gün içerisinde yüksek tutarlar (temel olarak döviz alıp satma işlemi ile benzerlik gösterir) kazanabilir. Bitcoin yatırımı ile para kazanma yöntemini tercih eden yatırımcılar; sahip oldukları Bitcoin değerleri üzerinden, farklı alanlara da yatırım yapabilir. Borsalarda ve bankacılık ürünlerinde de kullanılabilen Bitcoin; yasal olarak takip edilemediği için, sorunsuz para kazanma imkanı sunar. Bitcoin ile yatırım yapmak isteyen yatırımcıların; kendileri ait, Bitcoin hesapları olması gerekir.

Bitcoin Hesabı Nasıl Alınır?

Yatırımlarını Bitcoin para birimi üzerinden değerlendirmek isteyen kullanıcıların; ilk işlem olarak, kendilerine ait bir Bitcoin hesabı açmaları gerekir. Bitcoin hesap açma işlemlerinde; Bitcoin hesabı açmaya yetkili kuruşların, internet siteleri kullanılabilir. Ücretsiz gerçekleştirilen hesap açma işlemlerinde; her üyeye ait bir cüzdan (vadesiz banka hesabı ile benzerlik gösteren jüzdan sistemi, Bitcoin tutarlarının birikimini yapmak için gereklidir) hesabı olması gerekir. Hesap açma işleminden sonra; yatırımcılar, Bitcoin borsaları ya da yatırımcılar aracılığı ile kendilerine uygun bedellerle Bitcoin alımı gerçekleştirebilir. Bitcoin almak isteyen kullanıcılar; düşük yatırım seçeneğini tercih etmeleri halinde, ondalıklı Bitcoin alımı gerçekleştirebilir. Aldıkları Bitcoinleri; jüzdan sahibi kullanıcılara farklı bedelle satabilen kullanıcılar için, takip zorunluluğu (sistem anonim bir sistem olduğu için, alım ve satımlarda bankalar ya da finansal diğer kuruşlardaki gibi yasal prosedürler) yoktur. Bireysel satış ve borsadan satış yoluyla kazanç sağlanabilen Bitcoin işlemlerinde; her yatırımcı, kişisel tercihlerine göre farklı yatırım yöntemleri belirleyebilir.


Bir önceki yazımız olan Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK 50 personel alacak başlıklı makalemizde Mesleki Yeterlilik Kurumu, Mesleki Yeterlilik Kurumu memur alımı ve MYK ilanı 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ